settings icon
share icon
Jautājums

Kāpēc tik daudzi evaņģēliskie līderi ir pieķerti skandālos?

Atbilde


Pirmkārt, svarīgi ir norādīt uz to, ka ”tik daudzi” nav īsti pareizs raksturojums. Varētu šķist, ka evaņģēliskie Kristiešu vadītāji, jeb līderi, ir pieķerti skandālos bieži, bet tas ir tikai tāpēc, ka šādiem gadījumiem tiek piešķirta ļoti, pat pārāk, liela uzmanība. Ir tūkstošiem evaņģēlisko Kristiešu līderu, mācītāju, profesoru, misionāru, rakstnieku un evaņģēlistu, kuri nekad nav iesaistījušies nevienā no ”skandāliem” vai izraisījuši kādu no tiem. Lielākā daļa evaņģēlisko Kristiešu līderu ir cilvēki, kas mīl Dievu; ir uzticīgi un vada savu darbu ar vislielāko vaļsirdību un godīgumu. Ja daži no tiem kļūdās, tad nevajadzētu raidīt uzbrukumus uz visiem kopumā.

Tomēr, lai arī kā, bet dažreiz gadās, ka tie, kas pretendē būt evaņģēliskie vadītāji izraisa skandālu vai ir iesaistīti kādā no tiem. Prominenti Kristiešu līderi ir pieķerti laulības pārkāpšanā vai ir saistījušies ar prostitūtām. Daži no evaņģēliskajiem līderiem ir atzīti par vainīgiem nodokļu nemaksāšanā un citās finanšu lietās. Kāpēc tas notiek? Pastāv vismaz trīs galvenie izskaidrojumi: 1) daži no tiem, kas pretendē būt evaņģēliskie Kristiešu līderi ir vienkārši neticīgi šarlatāni. 2) daži no evaņģēlisko Kristiešu vadītājiem vienkārši kļūst lepni un iedomīgi. 3) Sātans un viņa dēmoni kārdina un agresīvi uzbrūk evaņģēliskajiem Kristiešu vadītājiem zinot, ka skandāls, kurā ir iesaistīts līderis var radīt lielāku postošu efektu abās pusēs – gan Kristiešiem, gan ne Kristiešiem.

1) daži no evaņģēliskajiem Kristiešiem, kas pieķerti kādā no skandāliem ir vienkārši neglābti šarlatāni un viltus pravieši. Jēzus brīdināja: ”Uzmanieties no viltus praviešiem, tie nāk pie jums avju drēbēs...jūs viņus pazīsiet pēc augļiem” (Mt.ev.7:15-20). Viltus pravieši izliekas par dievbijīgiem cilvēkiem un uzstājas kā solīdi evaņģēliskie līderi. Tomēr galu galā ”augļi” (skandāls) parāda to, ka viņi ir pavisam kas cits, nekā tie, par ko pretendēja būt. Viņi seko Sātana piemēram: ”Nav jau arī brīnums – jo pats sātans izliekas par gaismas eņģeļi. Vai jābrīnās, ka arī viņa kalpi ārēji izliekas par taisnības kalpiem? Kādi viņu darbi, tāds būs iznākums”(2.Kor.11:14-15).

2) Bībele saka ļoti skaidri, ka: ”pirms bojāejas nāk lepnība un pirms krišanas – augstprātība!” (Sak.gr.16:18). Jēkabs savā vēstulē 4:6 mums atgādina, ka ”Dievs stājas pretī augstprātīgajiem, bet pazemīgajiem dod žēlastību.” Bībele atkal un atkal brīdina pret lepnību. Daudzi evaņģēliskie Kristiešu līderi uzsāk savu kalpošanu ar pazemīgu garu un paļāvību uz Dievu, bet kalpošanas darbam ejot plašumā viņi pakļaujas kārdinājumam uzņemties daļu no tā goda uz sevis. Daži no viņiem ar muti godinot Dievu patiesībā mēģina vadīt un celt kalpošanas darbu paļaujoties uz saviem spēkiem un gudrību. Šis lepnuma veids ved uz pazudināšanu. Caur pravieti Hozeju Dievs brīdināja: ”Bet tie tik ganās līdz sātam, kad sāti – tad tiem lepna sirds un tad aizmirst mani!” (Hoz:13:6).

3) Sātans zina, ka izraisot skandālu, kurā iejaukts evaņģēliskais Kristiešu līderis viņam ir spēks, vara un ietekme. Tieši tāpat kā Dāvida grēks ar Batshebu un Uriahas nogalināšana izraisīja lielas bēdas viņa ģimenē un iespaidoja visu Izraēlas nāciju, tāpat arī daudzas baznīcas ir guvušas zaudējumus un postījumus sakarā ar sava līdera kļūdu. Daudzu Kristiešu ticība tiek novājināta redzot sava līdera krišanu. Ne - Kristieši izmanto un uzsver ”Kristiešu” līdera krišanas gadījumu kā iemeslu noraidīt Kristietību. Sātans un viņa dēmoni zina šo visu un tāpēc savus uzbrukumus mēģina vērst pret tiem, kas ir līderu pozīcijās. Bībele brīdina mūs visus: ”Esiet skaidrā prātā un nomodā – jūsu pretinieks velns kā lauva rūkdams staigā apkārt, meklēdams, ko varētu aprīt” (1.Pēt.5:8).

Kā mums vajadzētu reaģēt uz gadījumu, kad evaņģēliskais Kristiešu līderis ir apsūdzēts vai pieķerts kādā no skandalozām situācijām?

1) neklausieties un nepiekrītiet nepamatotām un neapstiprinātām apsūdzībām (Sak.gr.18:8, 17; 1.tim.5:19).

2) pieņemiet atbilstošus Bībeliskos mērus pārmetot grēciniekiem. (Mt.ev.18:15-17; 1.Tim.5:20). Ja grēks ir pierādīts un smags, tad līdera atstādināšana no viņa pienākumiem ir izpildāma. (1.Tim.3:1-13).

3) piedodiet tam, kas grēko (Ef.4:32; Kol.3:13) un kad nožēlošana ir pierādīta, tad atjaunojiet ar to personu attiecības (Gal.6:1; 1.Pēt.4:8), bet viņš vairs nedrīkst būt līderis.

4) esiet uzticīgi lūgšanās par visiem saviem līderiem. Zinot problēmas, kādas tiem jārisina; kārdinājumus, ko tiem jāizcieš un stresu, kas jāiztur, mums vajadzētu lūgties par saviem līderiem prasot, lai Dievs viņus stiprina, aizsargā un iedrošina.

5) vissvarīgākais - ja šāda lieta notiek, tad ņemot vērā evaņģēliskā Kristiešu līdera kļūdas atgādiniet sev, ka galīgā ticība vienmēr un visur jāliek uz Dievu un tikai Dievu. Dievs nekad nekļūdās, nekad negrēko un nekad nemelo. ”Svēts, svēts, svēts ir visu varenais Dievs! Visa zeme ir pilna Viņa godības” (Jes.gr.6:3).

English



Atpakaļ uz latvisko versiju

Kāpēc tik daudzi evaņģēliskie līderi ir pieķerti skandālos?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries