settings icon
share icon
Klausimas

Apie ką kalbama Biblijoje, kai minimas surišimas ir atrišimas?

Atsakymas


„Surišimo ir atrišimo“ sąvoka yra mokoma Biblijoje Mato evangelijoje 16:19: „Tau duosiu dangaus karalystės raktus; ką tu suriši žemėje, bus surišta ir danguje, ir ką tu atriši žemėje, bus atrišta ir danguje.“ Šioje eilutėje Jėzus tiesiogiai kalba apaštalui Petrui ir netiesiogiai kitiems apaštalams. Jėzaus žodžiai reiškia, kad Petras pats galės ižengti į karalystę, jis turės autoritetą, kuris simbolizuojamas raktų turėjimu, ir evangelijos skelbimu jis atidarys dangaus duris visiems tikintiesiems bei uždarys jas visiems netikintiems. Apaštalų darbų knygoje mes matome, kaip visa tai vyksta. Savo pamokslu Sėkminių dieną (Apaštalų darbų 2:14-40), Petras pirmą kartą atidarė karalystės duris. Išsireiškimai „surišti“ ir „atrišti“ buvo įprasta žydų teisinė frazeologija, reiškianti, jog kažkas paskelbiamas leistinas arba draudžiamas.

Petras bei kiti apaštalai turėjo tęsti Kristaus darbą žemėje, skelbiant evangeliją ir Dievo valią žmonėms. Jie turėjo tokį patį autoritetą kaip ir Kristus. Mato 18:18, kalbant apie discipliną bažnyčioje, taip pat minimas „surišimas“ ir „atrišimas“. Apaštalai nepasiglemžia Kristaus viešpatystės ir autoriteto kiekvienam tikinčiajam bei jo amžinam likimui, tačiau jie naudoja autoritetą auklėti ir, jeigu reikia, pašalinti nepaklusnius bažnyčios narius.

Kristus danguje patvirtina tai, kas žemėje yra daromo Jo vardu ir sutampa su Jo Žodžiu. Mato 16:19 ir 18:18 graikų kalbos sintaksė aiškiai nustato tų žodžių reikšmę. Tai, ką tu suriši žemėje, jau yra surišta danguje. Tai, ką tu atriši žemėje, jau yra atrišta danguje. Kitaip tariant, Jėzus danguje atriša savo Žodžio autoritetą, kuris skelbiamas žemėje ir išpildo jo tikslus.
English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Apie ką kalbama Biblijoje, kai minimas surišimas ir atrišimas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries