settings icon
share icon
Klausimas

Ką reiškia būti vienu kūnu santuokoje?

Atsakymas


Terminas „vienas kūnas“ yra kilęs iš Pradžios knygos Ievos sukūrimo aprašymo. Pradžios 2:21-24 apibūdina procesą, kurio metu Dievas sukūrė Ievą iš Adomo, kuris miegojo, šonkaulio. Adomas suprato, kad Ieva buvo jo dalis- jie buvo „vienas kūnas“. Išsireiškimas „vienas kūnas“ reiškia, kad, kaip mūsų kūnai yra vientisi ir jų neįmanoma padalinti į gabaliukus išlaikant visumą, taip Dievas nori, kad atrodytų ir mūsų santuokos. Nebėra dviejų esybių (dviejų asmenų), bet yra viena esybė (sutuoktinių pora). Ši nauja sąjunga turi daugybę aspektų.

Ši nauja sąjunga tampa pačiais svarbiausiais santykiais ir reikalauja didesnio emocinio prisirišimo už visus kitus santykius (Pradžios 2:24). Kai kuriose santuokose sutuoktiniai savo santykius su tėvais laiko svarbesniais už santykius su savo sutuoktiniu. Tai yra žlugimo receptas santuokai. Toks gyvenimas iškreipia Dievo pradinį “palikti ir susijungti” sumanymą. Panaši problema gali iškilti, kai sutuoktinis tam, kad patenkintų savo emocinius poreikius, suartėja su vaiku labiau negu su savo sutuoktiniu.

Pora tampa viena emociškai, dvasiškai, intelektualiai, finansiškai ir visais kitais aspektais. Kaip viena kūno dalis rūpinasi kita kūno dalimi (skrandis virškina maistą kūnui, smegenys valdo kūną, rankos padeda kūnui ir t.t.), taip sutuoktiniai turėtų rūpintis vienas kitu. Kiekvienas sutuoktinis uždirbtus pinigus turėtų laikyti „mūsų“ pinigais, o ne „mano“ pinigais. Efeziečiams 5:22-23 ir Patarlių 31:10-31 apibūdina, kaip ta vienybė turėtų atrodyti vyrui ir žmonai.

Vienybė ir noras padėti kitam neatsiranda automatiškai, ypač po to, kai žmogus nupuolė į nuodėmę. Pradžios 2:24 vyrui pasakyta susijungti su savo žmona. Šiame žodyje yra dvi idėjos. Viena iš jų reiškia „susiklijuoti“ su savo žmona. Tai parodo santuokos santykių artimumą. Antras šio žodžio aspektas reiškia „dėti daug pastangų siekiant“ savo žmonos. „Daug pastangų dėjimas“ nesibaigia santykiais prieš santuoką, bet turi tęstis ir santuokos metu. Mūsų kūnas yra linkęs daryti tai, kas „patogu ir gerai man“, vietoje to, kad rūpintusi kito sutuoktinio gerove. Kai „medaus mėnuo“ baigiasi, santuoka dažnai atsiduria įprastose egocentriškumo vagose. Vietoje to, kad sutuoktiniai mąstytų, kaip jų poreikiai nėra patenkinami, jie turėtų susitelkti ties kito sutuoktinio poreikių patenkinimu.

Nors yra gražu, kai du žmonės gyvena patenkindami vienas kito poreikius, Dievas turi aukštesnį tikslą santuokai. Kaip šie du žmonės tarnavo Kristui prieš santuoką (Romiečiams 12:1-2), taip dabar jie turi kartu tarnauti Kristui ir auginti vaikus, kurie tarnautų Dievui (1 Korintiečiams 7:29-34; Malachijo 2:15; Efeziečiams 6:4). Apaštalų darbų 18 skyriuje aprašyta pora, Priscilė ir Akvilas, yra puikus to pavyzdys. Kai pora kartu tarnauja Kristui, Dvasia pripildo jų santuoką džiaugsmu (Galatams 5:22-23). Edeno sode buvo Adomas, Ieva ir Dievas, ir ten buvo džiaugsmas. Jeigu šiandien Dievas yra santuokos centre, tuomet joje taip pat bus džiaugsmo. Be Dievo neįmanoma turėti tikros ir pilnos vienybės.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką reiškia būti vienu kūnu santuokoje?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries