settings icon
share icon
Klausimas

Iš kur man žinoti, ar tai yra nuodėmė?

Atsakymas


Šis klausimas susideda iš dviejų dalykų: dalykų, kuriuos Biblija įvardija kaip nuodėmes, ir tų, kurių Biblija tiesiogiai neįvardija. Šventajame Rašte išvardijamos įvairios nuodėmės: Patarlių 6:16-19, Galatams 5:19-21 ir 1 Korintiečiams 6:9-10. Mums nėra jokių abejonių, kad šiose ištraukose išvardinti dalykai yra nuodėmingi veiksmai, kuriems Dievas nepritaria. Žmogžudystė, paleistuvystė, melavimas, vagystė ir kt.- mums nėra jokių abejonių, jog Biblija šiuos dalykus laiko nuodėmėmis. Daug sudėtingiau yra žinoti, kas yra nuodėminga tose srityse, apie kurias Biblija tiesiogiai nekalba. Tokiais atvejais mes galime naudoti principus, esančius Dievo Žodyje, kurie mums padės teisingai nuspręsti.

Visų pirma, kai Biblija tiesiogiai nekalba apie kažką, būtų teisingiau klausti savęs ne „Ar šis dalykas yra blogas?“, bet „Ar šitas dalykas tikrai yra geras?“ Biblijoje parašyta, jog mes turėtume „išnaudoti laiką“ (Kolosiečiams 4:5). Tos kelios dienos, kurias mes praleidžiame čia žemėje, yra tokios trumpos ir brangios palyginus su amžinybe, kad mes neturėtume jų švaistyti gyvendami savanaudiškai, bet turėtume naudoti tik tam, „kas tinka ugdymui ir suteikia malonę klausytojams“ (Efeziečiams 4:29).

Vienas iš būdų, padedančių patikrinti, ar veikla yra nuodėminga, yra nuspręsti, ar mes tikrai galime su švaria sąžine prašyti Dievo palaiminti ir naudoti tą veiklą Jo garbei. „Todėl ar valgote, ar geriate, ar šiaip ką darote, visa darykite Dievo šlovei“ (1 Korintiečiams 10:31). Jeigu iškyla bent kiek abejonių, geriau tokią veiklą palikti. „Viskas, kas daroma ne iš įsitikinimo, yra nuodėmė“ (Romiečiams 14:23). Mums svarbu nepamiršti, jog mūsų kūnai ir dvasios yra atpirkti ir priklauso Dievui. „Ar nežinote, kad jūsų kūnas yra šventykla jumyse gyvenančios Šventosios Dvasios, kurią gavote iš Dievo, ir kad jūs nebepriklausote patys sau? Jūs esate nupirkti už didelę kainą. Tad šlovinkite Dievą savo kūnu ir savo dvasia, kurie yra Dievo“ (1 Korintiečiams 6:19-20). Ši tiesa mums turėtų būti labai svarbi, kai mes bandome nuspręsti, ką daryti ir kur eiti.

Mes taip pat turime atsižvelgti kaip mūsų veiksmai paveiks ne tik mūsų santykius su Dievu, bet mūsų šeimą, draugus ir kitus žmones. Net jeigu kažkas nesužeis tavęs tiesiogiai, bet bus kenksminga ar darys neigiamą poveikį kitiems, tai bus laikoma nuodėme. „Gera yra nevalgyti mėsos, negerti vyno ir vengti visko, kas tavo brolį piktina, žeidžia ar silpnina <...> Mes, stiprieji, turime pakęsti silpnųjų silpnybes ir ne sau pataikauti“ (Romiečiams 14:21; 15:1).

Galiausiai mums būtina atsiminti, jog Jėzus Kristus yra mūsų Gelbėtojas, ir kad nėra nieko svarbiau už Jo valios vykdymą. Joks įprotis, laisvalaikio veikla ar ambicijos negali mūsų kontroliuoti, tik Jėzus turi tą autoritetą. “Viskas man leistina, bet ne viskas naudinga. Viskas man leistina, bet aš nesiduosiu niekieno pavergiamas!” (1 Korintiečiams 6:12). “Ir visa, ką bedarytumėte žodžiu ar darbu, visa darykite Viešpaties Jėzaus vardu, per Jį dėkodami Dievui Tėvui” (Kolosiečiams 3:17).

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Iš kur man žinoti, ar tai yra nuodėmė?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries