settings icon
share icon
Запитання

Чи є Біблія насправді Божим Словом?

Відповідь


Наша відповідь на це запитання визначатиме не лише наше ставлення до Біблії та її місце у власному житті, але вплине і на нашу вічну участь. Якщо Біблія – насправді Боже Слово, тоді ми маємо цінувати і вивчати її, виконувати вказівки, дані в ній, і максимально довіряти їй. Якщо Біблія – Боже Слово, то нехтування нею означатиме нехтування Самим Богом.

Той факт, що Бог дав нам Біблію, є доказом та ілюстрацією Його любові до нас. Слово «об’явлення» означає, що Бог відкрив Себе людству і повідомив, як ми можемо налагодити близькі стосунки з Ним. Ми б не знали ці істини, якби Бог не відкрив їх нам у Біблії. І хоча Бог відкривав Себе в Біблії поступово, протягом близько 1500 років, вона завжди містила все, що було необхідне людині для пізнання Бога і встановлення тісних стосунків із Ним. Якщо Біблія – насправді Боже Слово, тоді це найвищий авторитет у всіх питаннях віри, релігії та моралі.

Нам слід запитати себе: як ми можемо переконатися, що Біблія є Божим Словом, а не просто хорошою книгою? Що такого унікального в ній, що виділяє її з-посеред усіх інших релігійних книг, будь-коли написаних? Чи існують які-небудь докази того, що Біблія є Божественним посланням? Це типові питання, які ми маємо розглянути, якщо збираємося ґрунтовно дослідити твердження, що Біблія – Боже Слово, натхненне згори, якого цілком достатньо для вирішення всіх питань віри і повсякденного життя.

Без сумніву, Біблія сама називає себе Божим Словом. Це очевидно з таких текстів, як 2 Тимофія 3:15-17: «І ти змолоду знаєш Святе Писання, що може тебе зробити мудрим для спасіння через віру в Ісуса Христа. Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова».

Аби відповісти на вищезгадані запитання, ми маємо розглянути як внутрішні, так і зовнішні докази того, що Біблія насправді є Божим Словом. Внутрішні докази, це ті твердження, що містяться в самій Біблії і засвідчують її Божественне походження. Один із внутрішніх доказів полягає в її єдності. Хоча, в дійсності, це 66 окремих книг, написаних на трьох континентах, трьома різними мовами, за період у приблизно 1500 років, понад 40 авторами, що належали до найрізноманітніших соціальних верств, Біблія від початку до кінця є єдиною книгою. Ця єдність унікальна, порівняно з іншими книгами, і є доказом того, що саме Бог надихнув людей записувати Його власні слова.

Інший внутрішній доказ Божественного походження Біблії міститься в детальних пророцтвах на її сторінках. У Біблії є сотні пророцтв щодо майбутнього як окремих міст і націй, включаючи Ізраїль, так і майбутнього всього людства та приходу Месії – Визволителя не тільки Ізраїлю, але і всіх, хто повірить у Нього. На відміну від пророцтв інших релігійних книг або ж Нострадамуса, біблійні пророцтва надзвичайно детальні і завжди збувалися. Лише про Ісуса Христа є понад триста пророцтв у Старому Завіті. Ними було передбачено не тільки де Він народиться і в якій сім’ї, але також і яким чином Він помре і що на третій день воскресне. Просто не існує іншого логічного пояснення виконаних пророцтв Біблії, крім Божественного походження. Не існує інших релігійних книг із таким масштабом і типом пророцтв, які подані в Біблії.

Третій внутрішній доказ – в унікальному авторитеті та силі Біблії. Хоча цей аргумент більш суб’єктивний за попередні, він є не менш могутнім доказом Божественного походження Біблії. Біблія має унікальний авторитет, яким не володіє жодна інша книга. Цей авторитет і сила найкраще підтверджуються безліччю людських життів, що були змінені біблійними істинами. Завдяки їй наркомани позбувалися своєї залежності, розпусники ставали доброчесними людьми, запеклі злочинці робилися законослухняними, грішники розкаювалися, і ненависть змінювалася на любов від читання Біблії. Вона містить у собі динамічну та перетворюючу силу, яка можлива лише тому, що вона справді є Божим Словом.

Окрім внутрішніх доказів того, що Біблія є Божим Словом, існують також зовнішні докази, які підтверджують це. Одним із таких доказів є історичність Біблії. Оскільки Біблія часто посилається на історичні події, її правдивість і точність слід перевіряти, як будь-який інший історичний документ. На основі археологічних досліджень та письмових документів точність і правдивість історичних повідомлень Біблії доводилися неодноразово. Фактично, всі археологічні та історичні докази на підтримку Біблії роблять її найбільш документально підтвердженою книгою древнього світу. Той факт, що Біблія точно і вірно змальовує історичні події, які можливо перевірити, є підтвердженням її правдивості й стосовно релігійних питань і доктрин та засвідчує, що вона – насправді Боже Слово.

Іншим зовнішнім доказом є чесність її авторів-людей. Як було згадано раніше, Бог використав різноманітних людей для донесення Його слів до нас. Досліджуючи життя цих людей, ми не знаходимо жодних підстав сумніватися в їх чесності та щирості. Їх життя і той факт, що вони були готові померти (часто мученицькою смертю) за те, у що вірили, підтверджує, що ці звичайні, проте чесні, люди справді були впевнені, що Бог говорив із ними. Люди, які написали Новий Завіт, як і сотні інших віруючих (1 Коринтян 15:6), були переконані в істинності їхньої вістки, тому що бачили і спілкувалися з Ісусом Христом після Його воскресіння з мертвих. А зустріч із воскреслим Христом справляла незгладиме враження на цих людей. Із тих, хто ховався у страху, вони стали людьми, готовими померти за вістку, відкриту їм Богом. Їх життя і смерть підтверджують факт, що Біблія є справді Божим Словом.

Завершальним доказом є незруйновність Біблії. Через могутній вплив на життя людей та претендування на Божественне походження, Біблія перенесла значно більше нападів і спроб знищення за будь-яку іншу книгу в історії. Від ранніх Римських імператорів, таких як Діоклетіан, до комуністичної диктатури та сучасного атеїзму й агностицизму, Біблія перемагала і переживала всіх своїх нападників, і сьогодні вона залишається найпоширенішою книгою у світі.

Віками скептики ставилися до Біблії, як до міфологічної книги, проте археологія визнала її, як історичну. Опоненти критикували її вчення, як примітивне і застаріле, але її мораль і закони справили позитивний вплив на суспільства й культури всього світу. Ця книга змінювала безліч життів протягом останніх двох тисяч років. На неї продовжуються атаки науки, психології та політичних рухів, але вона залишається такою ж правдивою і важливою сьогодні, як і в момент свого написання. Точність і незмінність Біблії, які збереглися незважаючи на всі спроби спотворити чи знищити її, є свідченням того, що вона – насправді Боже Слово. Адже Сам Ісус сказав: «Небо й земля проминуть, а Мої слова не проминуть» (Марка 13:31). Розглянувши всі наведені докази, ми можемо з упевненістю сказати, що Біблія насправді є Божим Словом.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи є Біблія насправді Божим Словом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries