settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про управління своїми фінансами?

Відповідь


Біблія може багато чого сказати нам щодо управління нашими фінансами. Про позику грошей неодноразово говориться у Приповістях – 6:1-5; 20:16; 22:7, 26-27 («Багатий панує над бідними, а боржник – раб позичальника... Не будь серед тих, хто поруку дає, серед тих, хто поручується за борги: коли ти не матимеш чим заплатити, – навіщо візьмуть з-під тебе постелю твою?»). Що стосується хабарів – про них ми читаємо у Приповістях 17:8; 18:16; 21:14; 28:21; 17:23 («Безбожний таємно бере хабара, щоб зігнути путі правосуддя»). Біблія згадує і про багатство, про це говориться в Приповістях 10:15; 11:4; 18:11; 23:5; 28:20 («Вірна людина багата на благословення, а хто спішно збагачується, непокараний той не залишиться»).

Щодо лінощів Біблія говорить: «Іди до мурашки, лінюху, поглянь на дороги її – й помудрій: нема в неї володаря, ані урядника, ані правителя; вона заготовлює літом свій хліб, збирає в жнива свою їжу. Аж доки, лінюху, ти будеш вилежуватись, коли ти зі сну свого встанеш? Ще трохи поспати, подрімати ще трохи, руки трохи зложити, щоб полежати, – і прийде, немов волоцюга, твоя незаможність, і злидні твої, як озброєний муж!» (Приповісті 6:6-11). Біблія згадує і про марність багатства в Еклезіаста 5:8-6:12 (в 5:10 записано: «Як маєток примножується, то множаться й ті, що його поїдають, і яка користь його власникові, як тільки, щоб бачили очі його?»). Також про це сказано і в Першому посланні до Тимофія 6:6-11. Про жертвування ми читаємо в Євангелії від Луки 6:38 і у 2 Коринтянам 9:6-15. «Втім, хто сіє скупо, той скупо і жатиме, а хто сіє щедро, той і щедро пожне. Кожний хай дає за велінням серця, а не з жалем чи з примусу, адже Бог любить того, хто дає з радістю» (2 Коринтянам 9:6-7).

Відповідь на запитання про управління грішми можна знайти в Євангелії від Луки 16:1-13 (вірш 11 говорить: «Тож коли в неправеднім багатстві ви не були вірні, то хто вам довірить справжнє?»). Роздуми на цю тему ми знаходимо і в посланні Якова 1:17. Окрім цього, Біблія говорить про забезпечення свого дому всім необхідним, наприклад, у Першому посланні до Тимофія 5:8 записано: «Якщо хто про своїх, а найбільше про домашніх, не дбає, той зрікся віри і є ще гірший від невірного».

Підведемо підсумок: що ж конкретно Біблія говорить про управління своїми фінансами? Відповідь можна помістити в єдиному слові – мудрість. Ми маємо виявляти мудрість стосовно грошей. Нам слід берегти гроші, але не збирати їх заради кількості. Ми повинні віддавати Господу Його дари з радістю і самопожертвою. Гроші – це засіб допомоги іншим людям, але робити це слід з належною розважливістю і під керівництвом Святого Духа. Зі всього вищесказаного можна дійти висновку, що бути багатим – не погано. Погано – любити гроші. Зовсім не погано бути бідним, погано – розтрачувати гроші на непотрібні речі. Ми знайшли в Біблії те, що шукали: головний принцип ставлення до грошей – це мудрість.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про управління своїми фінансами?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries