settings icon
share icon
Запитання

Що таке Десять Заповідей?

Відповідь


Десять Заповідей – десять законів у Біблії, які Бог дав ізраїльському народові невдовзі після виходу з Єгипту. Десять Заповідей – це, фактично, підсумок 613 постанов, що містяться у старозавітному законі. Перші чотири заповіді стосуються наших відносин з Богом. Наступні шість – наших стосунків один з одним. Десять Заповідей були зафіксовані в Біблії, у книзі Вихід 20:1-17 та Повторення Закону 5:6-21, і полягають в наступному:

1. «Хай не буде тобі інших богів перед Мною!». Це – веління проти поклоніння будь-кому, крім єдиного істинного Бога. Всі інші боги – фальшиві.

2. «Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що у воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей». Це – заборона створювати ідолів, візуальне відображення Бога. Ми не в стані зробити таке зображення, яке могло би точно відтворити Бога.

3. «Не призивай Імення Господа, Бога твого даремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення даремно». Це – вказівка не використовувати ім’я Господа даремно. Ми не повинні говорити про Нього з легковажністю. Ми маємо виявляти пошану Богові, згадуючи Його з повагою.

4. «Пам’ятай день суботній, щоб святити його! Шість днів працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість днів творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його». Це – вказівка виділяти суботу як день спочинку, присвячений Богові.

5. «Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!». Це – повеління ставитися до своїх батьків з честю і повагою.

6. «Не вбивай!». Це – заборона умисного вбивства іншої людини.

7. «Не чини перелюбу!». Це – заборона вступати у статеві зносини з ким-небудь, окрім власного чоловіка/дружини.

8. «Не кради!». Це – повеління не брати щось, що вам не належить, без дозволу особи, яка є власником цієї речі.

9. «Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!». Це – заборона давати неправдиві свідчення. Фактично, це повеління утримуватися від обману.

10. «Не жадай дому ближнього свого, не жадай жінки ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого!». Це – заповідь не бажати щось, що вам не належить. Заздрість може призвести до порушення однієї з перерахованих вище заповідей: вбивства, перелюбу чи крадіжки. Якщо щось є невірним, то невірним є і бажання це зробити.

Багато людей помилково розглядають Десять Заповідей як набір правил, дотримання яких гарантує вхід у Рай після смерті. Насправді, метою Десяти Заповідей було показати людям, що вони не можуть бездоганно виконати Закон (Римлянам 7:7-11) і, таким чином, потребують Божої милості та благодаті. Незважаючи на запевнення багатого юнака, згаданого в Євангелії від Матвія 19:16, ніхто не може ідеально виконати Десять Заповідей (Еклезіаст 7:20). Десять Заповідей демонструють, що всі ми згрішили (Римлянам 3:23) і потребуємо Божого прощення та викуплення, які можливі лише через віру в Ісуса Христа.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке Десять Заповідей?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries