settings icon
share icon

Перше послання до Коринтян

Автор: Автором Першого послання до Коринтян названий апостол Павло.

Дата написання: Перше послання до Коринтян було написане приблизно в 55 р. н.е.

Мета написання: Апостол Павло заснував церкву в Коринті. Через декілька років після свого відходу, він почув тривожні повідомлення про неї. Люди загорділи та почали виправдовувати сексуальну аморальність. Серед них було відсутнє розуміння ключових християнських доктрин і духовні дари застосовувалися неправильно. Апостол Павло написав свій перший лист до коринтян, намагаючись навернути їх до найважливішого, – Ісуса Христа.

Ключові вірші: 1 Коринтянам 3:3: «Бо ви ще тілесні. Адже коли між вами є заздрість, суперечки й розділення, то хіба ви не тілесні, хіба ви не поводитеся по-людському?» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

1 Коринтянам 6:19–20: «Хіба ви не знаєте, що ваші тіла – це храм Святого Духа, Який є у вас і Якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі? Адже ви викуплені за ціну. Тому прославляйте Бога у вашому тілі та у вашому дусі, які належать Богові».

1 Коринтянам 10:31: «Отже, коли ви їсте, коли п'єте чи щось інше робите, усе робіть на славу Божу».

1 Коринтянам 12:7: «Кожному дається виявлення Духа на спільну користь».

1 Коринтянам 13:4–7: «Любов довго терпить, любов милосердна, не заздрить, любов не величається, не гордиться, не поводиться непристойно, не шукає свого власного, не спалахує гнівом, не задумує лихого, не радіє з несправедливості, а радіє з істини; усе переносить, усьому довіряє, завжди надіється, усе перетерпить».

1 Коринтянам 15:3–4: «Найперше я вам передав те, що й прийняв, що Христос, згідно з Писанням, помер за наші гріхи, і Він був похований, і третього дня воскрес, згідно з Писанням».

Коротке резюме: Церква в Коринті була охоплена розділеннями. Віруючі Коринту поділилися на групи, що підтримували певних духовних лідерів (1 Коринтянам 1:12; 3:1–6). Павло закликав коринтських віруючих об'єднатися у відданості Христу (1 Коринтянам 3:21–23). Багато хто з церкви схвалював розпусту (1 Коринтянам 5:1–2). Павло закликав вилучити лиху людину з церкви (1 Коринтянам 5:13). Віруючі Коринту судилися між собою (1 Коринтянам 6:1–2). Павло вчив їх, що було би краще стерпіти кривду, ніж нашкодити християнському свідченню (1 Коринтянам 6:3–8).

Павло надав вказівки коринтській церкві щодо шлюбу та безшлюбності (розділ 7), про їжу, яка приноситься в жертву ідолам (розділи 8 і 10), про християнську свободу (розділ 9), одяг жінок (1 Коринтянам 11:1–16), Господню Вечерю (1 Коринтянам 11:17-34), про духовні дари (розділи 12–14) та воскресіння (розділ 15). Павло впорядкував своє послання, відповідаючи на запитання, які ставили коринтські віруючі, й реагуючи на їхню неправильну поведінку та хибні переконання.

Зв'язки: У розділі 10 Павло використовує історію ізраїльтян, що блукали пустелею, щоб проілюструвати коринтським віруючим небезпеку зловживання свободою та надмірної самовпевненості. Павло перед цим застеріг коринтян щодо відсутності у них самодисципліни (1 Коринтянам 9:24–27). Він продовжує описувати ізраїльтян, які, незважаючи на побачені чудеса Божі та турботу про них, на поділ Червоного моря, чудесне нагодування манною з неба і забезпечення водою зі скелі, зловживали своєю свободою, повставали проти Бога і впадали до розпусти та ідолопоклонства. Він закликає коринтську церкву взяти до уваги приклад ізраїльтян та уникати похоті та блуду (в. 6–8), покладаючись на Христа (в. 9–10). Див. Числа 11:4, 34; 25:1–9; Вихід 16:2; 17:2, 7.

Практичне застосування: Багато проблем і питань, з якими стикалася коринтська церква, все ще присутні в сучасній церкві. Церква сьогодні, як і раніше, бореться з розділеннями, аморальністю та невірним використанням духовних дарів. Перше послання до Коринтян могло би бути звернене до сьогоднішньої церкви, і нам не завадило би прислухатися до попереджень Павла та застосувати їх до себе. Незважаючи на всі докори та зауваження, 1 Коринтянам концентрує нашу увагу на Тому, де вона має бути – на Христі. Справжня християнська любов є відповіддю на багато проблем (розділ 13). Правильне розуміння воскресіння Христа, як це зображено в розділі 15, і, відповідно, належне розуміння нашого власного воскресіння, є ліками від того, що нас розділяє та пригнічує.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Перше послання до Коринтян
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries