settings icon
share icon

Послання апостола Юди

Автор: Автором цього послання названо Юду, брата Якова. Це, ймовірно, стосується зведеного брата Ісуса, оскільки Він мав також брата на ім'я Яків (Матвія 13:55). Можливо, що Юда не називає себе братом Ісуса зі смирення й благоговіння перед Ним.

Дата написання: Книга Юди тісно пов’язана з Другим посланням Петра. Дата написання залежить від того, чи використовував Юда текст 2 Петра, чи Петро використовував текст послання Юди. Послання Юди було написане приблизно між 60 і 80 рр. н.е.

Мета написання: Послання Юди є важливою книгою для нас сьогодні, тому що вона стосується останнього часу, кінця епохи церкви. Епоха церкви почалася в день П'ятдесятниці. Це послання є єдиною книгою, що повністю присвячена темі відступництва. Юда пише, що злі вчинки є свідченням відступництва. Він застерігає нас боротися за віру, бо є бур’ян і серед пшениці. Фальшиві пророки перебувають у церкві і святим загрожує небезпека. Послання Юди є невеликою, але важливою книгою, гідною уваги сучасних християн.

Ключові вірші: Юди 1:3: «Улюблені, докладаючи всі старання, щоби писати вам про наше спільне спасіння, я визнав за необхідне написати вам, заохочуючи вас боротися за віру, одного разу передану святим» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Юди 1:17–19: «А ви, улюблені, пам'ятайте слова, які раніше сказали апостоли Господа нашого Ісуса Христа, котрі звіщали вам: Останнім часом будуть кепкуни, які ходитимуть за своїми безбожними пожаданнями. Це ті, які порушують єдність; вони душевні, а Духа не мають».

Юди 1:24–25: «А Тому, Хто може зберегти вас від падіння і поставити перед Своєю славою непорочними в радості, – єдиному Богові, нашому Спасителеві, через Господа нашого Ісуса Христа, – слава, велич, сила та влада раніше всякого віку, і нині, і на всі віки! Амінь».

Коротке резюме: Згідно з віршем 3, Юда хотів написати про наше спасіння, проте змінив тему, щоб обговорити боротьбу за віру. Ця віра втілює в собі весь комплекс християнських доктрин, яким навчав Христос, а потім – апостоли. Після застереження щодо псевдовчителів (вірші 4–16), Юда дає нам настанови щодо того, як ми можемо досягти успіху в духовній боротьбі (вірші 20–21). Нам буде корисно прийняти та дотримуватися цієї мудрості, тому що ми живемо в останній час.

Зв'язки: Книга Юди сповнена посиланнями на Старий Завіт, включаючи Вихід (в. 5); повстання сатани (в. 6); Содом і Гоморру (в. 7); смерть Мойсея (в. 9); Каїна (ст. 11); Валаама (в. 11); Корея (в. 11); Еноха (в. 14–15) та Адама (в. 14). Використання Юдою загальновідомих історичних ілюстрацій Содому й Гоморри, Каїна, Валаама та Корея нагадувало євреям-християнам про необхідність істинної віри та послуху.

Практичне застосування: Ми живемо в унікальний час в історії, і ця невелика книга Біблії може допомогти нам підготуватися до невимовних складнощів життя в останній час. Сьогоднішні християни мають уникати хибних доктрин, що можуть нас легко обманути, якщо ми не будемо добре обізнані з Божим Словом. Ми повинні знати Євангеліє – щоб захищати й відстоювати його – та покоритися владі Христа, про що свідчитиме змінене життя. Справжню віру завжди демонструє христоподібна поведінка. Наше життя у Христі має відображати наше власне знання, що ґрунтується на авторитеті Всемогутнього Творця та Отця, Який застосовує віру на практиці. Нам потрібні особисті взаємини з Ним – лише тоді ми знатимемо Його голос настільки добре, що не будемо вірити жодному іншому.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Євангеліє від Івана
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries