settings icon
share icon
Запитання

Чому так багато молодих людей відходить від віри?

Відповідь


Недавнє дослідження, здійснене Барна Груп, провідною дослідницькою організацією, яка спеціалізується у питаннях релігії та культури, відкрило, що менш ніж один відсоток серед молодих повнолітніх людей у Сполучених Штатах (у віці від 18 до 23 років) притримується біблійного світогляду.

Дослідники вважали, що люди мають біблійний світогляд, якщо вони вірять у те, що:
• абсолютна моральна істина існує
• Біблія абсолютно безпомилкова
• сатана – реальна, а не символічна істота
• людина не може потрапити в царство Боже за допомогою добрих справ
• Ісус Христос жив на землі безгрішним життям
• Бог є великим Творцем неба і землі та зараз править усім всесвітом

Інше дослідження, яке проводила семінарія Фуллера, визначило, що найважливішим фактором того, чи покинуть молоді повнолітні люди церкву або ж залишаться твердими у своїй вірі, є наявність «безпечної гавані», де вони можуть висловлювати сумніви й хвилювання щодо Святого Письма та своєї віри, перш ніж піти з батьківського дому. Критично важливим є те, щоб наша молодь мала дорослих, які могли би надати їй допомогу й поради в можливих сумнівах щодо своєї віри. Таке «сховище» є в двох місцях: в їхній домівці та в церковних програмах молодіжного служіння.

Однак дослідження Фуллера також відкрило, що більшість церковних програм для молоді зосереджувались на розвагах і походах у кафе, а не на укріпленні молодих людей у вірі. Внаслідок цього наші підлітки погано підготовлені до зустрічі з викликами, з якими вони зіткнуться у світі, покинувши рідну домівку.

Крім цього, два дослідження, проведені Барною та газетою «USA Today», виявили, що близько 75% християнської молоді залишало церкву після закінчення школи. Однією з головних причин був інтелектуальний скептицизм. Це є наслідком того, що наша молодь не була навчена Біблії в своїх домах або в церкві. Статистика свідчить, що сучасні діти витрачають приблизно 30 годин на тиждень у школах, де їх навчають ідеям, діаметрально протилежним біблійним істинам, наприклад, про еволюцію тощо. Потім вони повертаються додому, щоби провести ще 30 годин на тиждень перед телевізором та отримати порцію розпусної реклами і непристойних ситкомів, або ж в інтернеті та соцмережах, переписуючись один із одним або граючи в онлайн-ігри. Разом з тим, час, проведений у церковному класі, становить 45 хвилин на тиждень. Тож не дивно, що наші молоді люди залишають домівки без християнського світогляду. Вони не тільки надійно не вкоренились у вірі, але вони також не навчені розумно розглядати переконання скептиків, які неминуче кинуть виклик їхній вірі. Більшість цих студентів не готова увійти до навчальних приміщень вузів, де переважна частина професорів вороже налаштована до християн і використовує кожну можливість принизити їх та їхню віру.

Немає сумнівів, що головним фактором того, чи залишаться молоді люди непохитними у своїй християнській вірі, чи ж відійдуть від неї, є вплив батьків. Як говориться в книзі Приповістей: «Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї» (22:6). Одне дослідження виявило, що якщо обоє віруючих батьків були вірними й активними у церкві, то 93% їхніх дітей залишалося у вірі. Якщо тільки один із батьків був активний, – 73% дітей залишалося у вірі. Коли жоден із батьків не був особливо активним, лише 53% їхніх дітей залишалося. А в тих випадках, коли обоє батьків були зовсім неактивними і лише час від часу відвідували церкву, співвідношення падало до 6%.

Сучасні підлітки дискутують між собою про те, як християнство відноситься до інших конкуруючих світових релігій. Релятивістські твердження типу «у тебе – своя правда, а в мене – своя» та «Ісус був лише одним із багатьох великих духовних лідерів» стають дедалі поширенішими в нашому суспільстві. Наші підлітки мають бути здатними піти з дому цілком підготовленими до того, щоб уміти відповісти своїм світським друзям. Вони повинні бути готові до пояснення причини тієї надії, що живе в них (1 Петра 3:15). Чи існує Бог насправді? Чому Він допускає біль і страждання у світі? Чи справді Біблія є істиною? Чи існує абсолютна істина взагалі?

Наші молоді люди мають бути краще підготовленими в розумінні того, чому вони вірять у постулати християнства, а не інших релігійних систем. І це не лише заради них самих, але також і заради тих, хто розпитує їх про їхню віру. Християнство реальне, воно істинне. І його істини мають бути збережені в розумах нашої молоді. Наша молодь повинна бути підготовлена до інтелектуально складних питань і духовного протистояння, з якими вона зустрінеться, покинувши рідну домівку. Надійна програма з апологетики, вивчення захисту істини важливі в підготовці молоді для усвідомлення правдивості Святого Письма та справжності їхньої християнської віри.

Церкві слід критично переглянути свої молодіжні програми. Замість розваг із виставами, музичними групами і переглядом відео, ми маємо навчити їх Святому Письму за допомогою логіки, правди та християнського світогляду.

Батьки-християни та наші церкви повинні старанніше працювати над розвитком сердець і розумів нашої молоді за допомогою Божого Слова (1 Петра 3:15; 2 Коринтянам 10:5). English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чому так багато молодих людей відходить від віри?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries