settings icon
share icon
Запитання

Що таке преміленаризм?

Відповідь


Преміленаризм – це точка зору, згідно з якою Другий прихід Христа відбудеться перед Тисячолітнім царством, і це царство є буквальним тисячоліттям правління Христа. Щоб розуміти і тлумачити біблійні тексти, які стосуються подій останнього часу, необхідно чітко засвоїти два моменти: 1) належний метод тлумачення Святого Письма; 2) розмежування між Ізраїлем (юдеями) і Церквою (сукупністю усіх віруючих в Ісуса Христа).

По-перше, при належному методі, тлумачення Біблії відповідає контексту. Це означає, що при вивченні окремого вірша необхідно звертати увагу на те, для кого він написаний, як написаний, ким і т.д. Надзвичайно важливо знати автора, аудиторію та історичний фон кожного інтерпретованого тексту. Історичне і культурне оточення часто розкриває правильне значення. Також слід пам’ятати, що Святе Письмо тлумачить само себе. Тобто, часто текст розкриває тему чи предмет, які вже згадувалися в інших місцях Біблії. Важливо тлумачити всі ці тексти у відповідності один до одного.

Нарешті, і що найбільш важливо, тексти завжди мають сприйматись у їх нормальному, звичайному, очевидному, буквальному значенні, якщо тільки його контекст не вказує, що він є фігуральним за змістом. Буквальне тлумачення не виключає можливості використання зворотів мови. Воно, швидше, заохочує тлумача не включати фігуральну мову у значення тексту, якщо тільки це не зумовлене контекстом. Ніколи не варто шукати більш глибокий, духовний зміст. Це небезпечно, так як при цьому основою для тлумачення є у розум читача, а не Боже Слово. У цьому випадку не може бути об’єктивного стандарту тлумачення, а навпаки, Біблія стає підвладною особистій думці кожної окремої людини. 2 Петра 1:20-21 нагадує нам: «…жодне пророцтво в Писанні від власного вияснення не залежить. Бо пророцтва ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим».

При застосуванні цих принципів біблійного тлумачення, має стати очевидним, що Ізраїль (фізичні нащадки Авраама) і Церква (всі віруючі) є двома окремими групами. Надзвичайно важливо визнати і зрозуміти, що Ізраїль і Церква розділені, адже при невірному розумінні Письмо буде розтлумачене невірно. Зокрема, тексти, що стосуються обітниць, даних Ізраїлю (як виконаних, так і ні), можуть бути невірно інтерпретованими, якщо їх застосовувати до Церкви, і навпаки. Пам’ятайте: контекст вірша визначить, до кого він був адресований, і вкаже на найбільш вірне тлумачення!

Маючи це на увазі, подивимось тепер на різноманітні тексти Святого Письма, які стосуються теорії преміленаризму. Почнемо з Буття, 12 розділу, 1-3 віршів. Вони звучать: «І промовив Господь до Аврама: Вийди зо своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу. І народом великим тебе Я вчиню, і поблагословлю Я тебе, і звеличу ймення твоє, – і будеш ти благословенням. І поблагословлю, хто тебе благословить, хто ж тебе проклинає, того прокляну. І благословляється в тобі всі племена землі!».

Тут Бог обіцяє Аврааму три речі: що той буде мати багато нащадків, що вони володітимуть землею і що всесвітнє благословення всього людства піде від лінії Авраама (юдеїв). У Бутті 15:9-17 Бог підтверджує Свій заповіт з Авраамом. Це робиться таким чином, що Бог покладає виключну відповідальність за виконання заповіту на Себе. Тобто, Авраам не зміг би зробити чи не зробити чогось, щоб анулювати Божий заповіт. Також, у цьому тексті встановлюються межі землі, якою юдеї у кінцевому результаті мали заволодіти. Більш детальний перелік меж ви знайдете у Повторенні Закону, 34 розділ. Інші тексти, що стосуються обітниць про землю, записані у Повторенні Закону 30:3-5 і Єзекиїля 20:42-44.

2 Самуїла, розділ 7, стосується правління Христа протягом Тисячоліття. У віршах 11-17 записана обітниця, дана Богом царю Давиду. Тут Бог обіцяє, що Давид матиме нащадків, з яких Він установить вічне Царство. Це стосується правління Христа протягом тисячоліття і навіки. Важливо пам’ятати, що ця обітниця має виконатися буквально і що вона ще не виконалася. Дехто вважає, що правління Соломона стало буквальним здійсненням цього пророцтва, однак існує проблема з наступним: територія, якою правив Соломон, сьогодні не належить Ізраїлю, і Соломон більше не править Ізраїлем! Пам’ятайте – Бог обіцяв Аврааму, що його нащадки володітимуть землею навіки, що також іще не збулося! Крім цього, 7-ий розділ 2 Самуїла говорить, що Бог поставить Царя, який буде правити навіки. Соломон, таким чином, не міг бути виконанням обітниці, даної Давиду. Отже, ця обітниця ще має сповнитися!

Тепер, пам’ятаючи все вищесказане, подивіться, що написано у книзі Об’явлення 20:1-7: «І бачив я Ангола, що сходив із неба, що мав ключа від безодні, і кайдани великі в руці своїй. І схопив він змія, вужа стародавнього, що диявол він і сатана, і зв’язав його на тисячу років, – та й кинув його до безодні, і замкнув його, і печатку над ним поклав, щоб народи не зводив уже, аж поки не скінчиться тисяча років. А по цьому він розв’язаний буде на короткий час. І бачив я престоли та тих, хто сидів на них, – і суд їм був даний, – і душі стятих за свідчення про Ісуса й за Слово Боже, які не вклонились звірині, ані образові її, і не прийняли знамена на чола свої та на руку свою. І вони ожили, і царювали з Христом тисячу років. А інші померлі не ожили, аж поки не скінчиться тисяча років. Це перше воскресіння. Блаженний і святий, хто має частку в першому воскресінні! Над ними друга смерть не матиме влади, але вони будуть священиками Бога й Христа, і царюватимуть з Ним тисячу років. Коли ж скінчиться тисяча років, сатана буде випущений із в’язниці своєї».

Тисяча років, неодноразово згадана в Об’явленні 20:1-7, відповідає буквальному тисячолітньому періоду правління Христа на землі. Згадайте, що обітниця, дана Давиду щодо правителя, мала виконатися буквально, але ще не виконалась. Цей текст у теорії преміленаризму розглядається як опис майбутнього виконання тієї обітниці з Христом на троні. Бог уклав безумовні заповіти з Авраамом і Давидом. Жоден із цих заповітів не був повністю чи назавжди сповнений. Буквальне, фізичне правління Христа є єдиним шляхом виконання заповітів згідно з Божими обітницями.

Застосування буквального методу тлумачення Біблії приводить до того, що частинки мозаїки сходяться. Усі старозавітні пророцтва про Перший прихід Ісуса були виконані буквально. Таким чином, ми повинні очікувати, що й пророцтва про Його Другий прихід також збудуться буквально. Преміленаризм – єдина система, яка гармоніює з буквальним тлумаченням Божественних заповітів і пророцтв стосовно останнього часу.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке преміленаризм?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries