settings icon
share icon
Запитання

Що таке доктрина про достатність Святого Письма? Що означає, що Біблія є достатньою?

Відповідь


Доктрина про достатність Святого Письма є одним із головних принципів християнської віри. Твердження, що Біблія є достатньою, означає, що вона – це все, що нам потрібно для підготовки до життя у вірі та служінні. Вона забезпечує чітке уявлення про наміри Бога відновити порушені відносини між Ним і людством через Свого Сина Ісуса Христа. Біблія навчає нас про віру, обрання й спасіння через смерть Ісуса на хресті та Його воскресіння. Жодні інші писання не потрібні для розуміння цієї Доброї звістки, як і будь-які інші писання не потрібні, аби підготувати нас до життя у вірі.

«Письмом» або «Писанням» християни називають і Старий, і Новий Завіти. Апостол Павло проголосив, що воно «може тебе зробити мудрим для спасіння через віру в Ісуса Христа. Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова» (2 Тимофію 3:15-17; тут і далі – переклад Українського Біблійного Товариства). Якщо Святе Письмо «богонатхненне», то воно вже не може бути натхненним людиною. Хоча воно було написане людьми, «але від Бога звіщали мужі, натхнені Святим Духом» (2 Петра 1:21). Жодний твір людства не може підготувати нас «на всяке добре діло» – це може лише Боже Слово. Крім того, якщо Письма достатньо, щоб ми були забезпечені всім, тоді більше нічого й не треба.

У посланні Колосянам, розділ 2, обговорюються небезпеки, з якими стикається церква, коли достатність Святого Письма ставиться під сумнів або коли воно переплітається з небіблійними писаннями. Павло попереджав церкву в Колосах: «Стережіться, щоб ніхто вас не звів філософією і пустим обманом людських переказів, згідно з принципами світу, а не за Христом» (Колосянам 2:8). Юда висловився ще відвертіше: «Улюблені, докладаючи всі старання, щоби писати вам про наше спільне спасіння, я визнав за необхідне написати вам, заохочуючи вас боротися за віру, одного разу передану святим» (Юди 3). Зверніть увагу на фразу «одного разу». Звідси стає очевидним, що жодні інші твори, незалежно від того, наскільки благочестивим є пастор, теолог або деномінація, від яких вони походять, не слід вважати рівними Божому Слову або такими, що його доповнюють. Біблія містить усе необхідне для віруючого, щоб зрозуміти характер Бога, природу людини та вчення про гріх, рай, пекло й спасіння через Ісуса Христа.

Можливо, найпереконливіші вірші щодо достатності Біблії записані в книзі Псалмів. У Псалмі 18:8-15 Давид радіє за Боже Слово, проголошуючи, що воно бездоганне, вірне, дає мудрість, праведне, вічне, справедливе, бажане й солодке. Оскільки Біблія є досконалою, немає потреби в будь-яких інших писаннях.

Сьогодні достатність Святого Письма піддається сумніву і, на жаль, це занадто часто відбувається в наших власних церквах. Світські методи керування, способи залучення людей, розваги, позабіблійні одкровення, містицизм і психологічне консультування – все це заявляє, що Біблії та її заповідей недостатньо для християнського життя. Але Ісус сказав: «Мої вівці слухаються Мого голосу, і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною» (Івана 10:27). Нам потрібно слухатись лише Його голосу, а Біблія є Його голосом, якого цілковито та абсолютно достатньо.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке доктрина про достатність Святого Письма? Що означає, що Біблія є достатньою?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries