Jautājums
Vai Kristiešiem jāapmeklē ārsti?
Atbilde
Daži Kristieši ārsta apmeklējumu uzskata kā ticības trūkumu Dievam. Vārda – ticības darbībā ārsta konsultācijas bieži vien tiek uzskatītas kā ticības trūkums Dievam, kas var samazināt vai novērst Dieva dziedinošā spēka iedarbību. Tādās grupās kā Kristiešu zinātnes grupas ārsta apmeklējumi ir uzskatīti par barjeru Dieva dotajai garīgajai enerģijai, kas vajadzīga, lai ārstētu sevi pašu. Skaidri saprotams, ka šiem uzskatiem trūkst jebkādas loģikas. Ja jūsu mašīna ir salūzusi, vai jūs nodosiet mašīnu mehāniķa rokās, vai arī gaidīsiet no Dieva brīnumu, kas salabos jūsu mašīnu? Ja jūsu mājā ir sabojājusies cauruļvadu sistēma, vai jūs gaidīsiet no Dieva brīnumu, kas to salabos, vai izsauksiet santehniķi? Fakts, ka Dievs var veikt brīnumus un dziedēt nenozīmē, ka mums vienmēr jāgaida brīnums no Viņa tā vietā, lai meklētu palīdzību no tiem, kam Dievs ir devis spējas un zināšanas palīdzēt mums mūsu vajadzības brīdī.
Bībelē ārsti ir pieminēti milzum daudzas reizes. Tikai viens pants, kas it kā saka, ka nebūtu jāiet pie ārsta, bet gan jāgriežas pie Dieva, ir atrodams 2.Laiku gr.16:12. Āsas trīsdesmit devītajā valdīšanas gadā tam sasirga kājas, viņš smagi sirga, bet arī slimībā nemeklēja Kungu, tikai dziedniekus.” Tomēr šis pants nav par to, ka Asa apmeklēja ārstus, un ka tas bija slikti, bet gan par to, ka ”viņš nemeklēja To Kungu.” Apmeklējot ārstus mūsu galējā ticība jāpatur Dievam, bet ne tikai ārstam. Ir ļoti daudz pantu, kur minēti ”medicīniskie instrumenti” kā piem. pārsēju lietošana (Jes.1:6), eļļa (Jēk.5:14), eļļa un vīns (Lk.ev.10:34), lapas (Ec.47:12), vīns (1.Tim.5:23), un ziedes ”īpaši Gileādas ziede” (Jer.8:22). Lūkass, autors, kas sarakstīja Apustuļu d. Grāmatu un Lūkasa evaņģēliju īpaši ir pieminēts no Pāvela puses kā ”mīļotais ārsts” (Kol.4:14).
Marka ev.5:25-30 ir stāsts par sievieti, kurai bija asiņošanas problēma, ko ārsti nevarēja izdziedēt, kaut arī viņa bija gājusi pie ļoti daudziem un bija iztērējusi visu savu naudu. Nākot tuvāk Jēzum viņa domāja - kaut tikai varētu pieskarties Viņa apģērba apakšmalai, tad es taptu vesela; viņa pieskārās Jēzus apģērba apakšmalai un tapa vesela. Kad Farizieši jautāja Jēzum - kāpēc Viņš tik daudz laika pavada ar grēciniekiem, Viņš atbildēja: ”Ne veseliem vajag ārsta, bet slimiem” (Mt.ev.9:12). Ņemot vērā šos pantus varam izsijāt sekojošus principus:
• Ārsti nav Dievs un par tādiem nebūtu uzskatāmi.
• Meklēt ārstu un izmantot ”pasaulīgos” medicīniskos līdzekļus nav nekas nosodāms no Svēto Rakstu puses, bet ieteicams. Medicīniskā palīdzība ir atļauta un uzskatīta kā labvēlīga un vēlama.
• Jāmeklē Dieva iejaukšanās jebkurā fiziskā slimībā jeb stāvoklī (Jēk.4:2; 5:13). Dievs neapsola, ka Viņš atbildēs tajā pašā veidā, kā mēs vēlamies (Jes.55:8-9), bet mums ir droša pārliecība, ka viss, ko Viņš dara, būs darīts mīlestībā un mūsu labā (Ps.145:8-9).
Tātad, vai Kristiešiem jāapmeklē ārsti? Protams, Dievs radīja mūs kā inteliģentas būtnes un deva mums iespēju radīt zāles un spēju mācīties to, kā funkcionē mūsu ķermeņi. Tāpēc, nekas nav nepareizs, ja pielietojam šās Dieva dotās zināšanas un spējas, lai ārstētu savas slimības. Ārsti ir jāuzskata kā Dieva dāvana mums; kā līdzekļi caur ko Dievs dod mums dziedināšanu un atveseļošanos. Tajā pašā laikā mūsu galējā ticība jābalsta uz Dievu, jāuzticas Viņam visā pilnībā, bet ārsti un zāles jāuzskata kā instrumenti Dieva rokās. Tāpat kā visās citās sarežģītās situācijās, arī slimības gadījumā mums jāmeklē Dievs, jo Viņš ir apsolījis, ka dos mums gudrību ikkatrā gadījumā, ja to lūgsim (Jēk.1:5).
English
Vai Kristiešiem jāapmeklē ārsti?