settings icon
share icon
Jautājums

Klusā lūgšana – vai tā ir Bībeliska?

Atbilde


Bībelē nav minēts par lūgšanu klusībā, bet tas nenozīmē, ka šāda lūgšana ir mazāk vērtīga par lūgšanu, kas teikta skaļā balsī. Dievs dzird mūsu domas tikpat labi, kā Viņš dzird mūsu vārdus (Psalmi 139:23; Jeremijas gr.12:3). Jēzus zināja visas fariziešu ļaunās domas (Mt.ev.12:24-26; Lk.ev.11:7). Dievam nav apslēpts nekas. Ne mūsu domas, ne darbi, ne vārdi, ne nodomi vai vēlmes. Viņam nav jādzird mūsu vārdi kārtībā, lai zinātu mūsu domas. Viņam ir pieeja visām lūgšanām, kas sūtītas Viņam neatkarīgi no tā, vai tās ir izteiktas skaļi vai klusībā domās.

Bībele piemin lūgšanu vienatnē (Mt.ev.6:6). Kāda gan var būt atšķirība, ja lūdzat skaļi, vai klusībā esot vienatnē? Pastāv apstākļi, kad lūgšana klusībā ir nepieciešama – piem. lūdzot par kaut ko, kas ir tikai starp jums un Dievu; lūdzot par kādu, kurš ir blakus u.t.t. Nekas nav nepareizs lūgties klusībā, ja vien mēs to nedarām kaunoties no citiem.

Iespējams, ka vislabākais pants, kas norāda, ka lūgšana klusībā ir pamatota un derīga, atrodams 1.vēstulē Tes.5:17 un tas saka, lai ”lūdzamies visu laiku.” Ņemot vērā visus apstākļus skaidrs ir tas, ka nevaram lūgties visu laiku skaļi. Tas vienkārši nozīmē to, ka mums jābūt nepārtrauktā Dieva apziņas stāvoklī, kurā katru domu ar aizrautību nodotam Viņam (2.Kor.10:5) un Viņa troņa priekšā atklājam, un uzticam Viņam katru doto situāciju, plānu, nedrošību, bailes vai uztraukumu. Kad virzām savas domas uz slavināšanu, pieprasījumiem, lūgumiem un pateicības došanu, tad daļa no nepārtrauktām lūgšanām būs tādas lūgšanas, kas tiks izteiktas vārdos vai čukstus; izkliegtas vai izdziedātas dziesmās; vai piedāvātas domās, bet tām visām jābūt ar dziļu pateicību Dievam.

English



Atpakaļ uz latvisko versiju

Klusā lūgšana – vai tā ir Bībeliska?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries