Jautājums
Kas ir Kunga lūgšana un vai mums to vajadzētu lūgt?
Atbilde
Kunga lūgšana ir lūgšana, ko Jēzus mācīja saviem apustuļiem Mt.ev.6:9-13 un Lk.ev.11:2-4. Lūgšana: ”...mūsu Tēvs debesīs! Svētīts lai top Tavs Vārds. Lai nāk Tava Valstība. Tavs prāts lai notiek uz zemes kā tas ir debesīs. Mūsu dienišķo maizi dod mums šodien. Un piedod mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem. Un neieved mūs kārdināšanā, bet atpestī mūs no ļauna” (Mateja ev.6:9-13). Daudzi cilvēki pārprot vai nesaprot Kunga lūgšanu un uzskata, ka Kunga lūgšana ir jāatkārto vārdu vārdā un jādeklamē Dievam. Citi to izmanto kā maģisku formulu, it kā vārdi paši par sevi varētu saturēt pārdabisku varu vai spēju ietekmēt Dievu.
Bībele māca pretējo. Dievs ir daudz vairāk ieinteresēts mūsu sirdīs, nekā mūsu vārdos. ”Bet, kad tu lūdz, tad ieej savā kambarī un durvis aizslēdzis lūdz savu Tēvu apslēptībā, un tavs Tēvs, kas redz apslēptībā, tevi atalgos. Kad jūs lūdzat, nepļāpājiet kā pagāni; tie domā, ka savu daudzo vārdu dēļ tiek uzklausīti” (Mt.6:6-7). Lūgšanā mums jāizlej sava sirds Dievam (Fil. 4:6-7), bet ne jāatkārto galvā iekalti vārdi.
Kunga lūgšana ir jāsaprot un jāpieņem tikai kā piemērs pareizai lūgšanai. Kunga lūgšana ir dota kā pamācība - ”Mūsu Tēvs debesīs” māca, ka lūgšana jāadresē tikai mūsu Tēvam debesīs un nevienam citam. ”Svētīts lai top Tavs vārds” māca, ka mums jāslavina Dievs, jāpateicas Viņam un jāsvēta Viņa Vārds. ”Lai nāk Tava Valstība, Tavs prāts lai notiek uz zemes kā tas ir debesīs” atgādina to, ka jālūdz, lai viss, kas notiek, notiek pēc Dieva gribas un prāta, bet ne mūsu. Lai viss ir pēc Dieva gribas gan mūsu dzīvēs, gan pasaulē. Par lietām, kas mums ir vajadzīgas mēs esam iedrošināti lūgt sakot vārdus: ”Mūsu dienišķu maizi dod mums šodien.” ”... Piedod mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem” atgādina, ka jāizsūdz grēki un jāaizgriežas no tiem, jāpiedod visiem, kā Dievs ir piedevis mums. Kunga lūgšanas noslēgums ”Un neieved mūs kārdināšanā, bet atpestī mūs no ļauna” ir lūgums pēc palīdzības pārvarēt grēku un atvairīt kārdinājumu; lūgums pēc aizsardzības no ļaunā uzbrukumiem.
Tātad, Kunga lūgšana nav jāmācās no galvas, bet jāsaprot tās nozīme. Tas ir piemērs, kā un kam ir jālūdz. Bet, ja mēs to zinām no galvas, tas arī ir labi. Galvenais, lai lūgšana nāk no sirds un katrs vārds, lūdzot Dievu, ir domāts un justs sirdī. Atceraties, katru reizi, kad mēs lūdzamies, Dievs ir daudz vairāk ieinteresēts mūsu sirdīs un attiecību veidošanā ar Viņu, bet ne vārdos, kurus sakām. Fil. 4:6-7 saka: ”Neesiet noraizējušies ne par ko, bet jūsu vajadzības lai top zināmas Dievam ikvienā jūsu lūgšanā, pielūdzot Dievu ar pateicību. Un Dieva miers, kas pārspēj jebkuru sapratni, lai pasargā jūsu sirdis un jūsu domas Kristū Jēzū.”
English
Kas ir Kunga lūgšana un vai mums to vajadzētu lūgt?