settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie maistą, kurį mes turėtume valgyti (košerinį maistą)? Ar yra maistas, kurio krikščionys turėtų vengti?

Atsakymas


Kunigų 11 skyriuje yra išvardinti mitybos apribojimai, kuriuos Dievas davė Izraelio tautai. Į šiuos mitybos apribojimus įėjo draudimas valgyti kiaulieną, vėžiagyvius, daugumą vabzdžių, maitlesius paukščius ir įvairius kitus gyvius. Šie mitybiniai apribojimai buvo skirti tik izraelitams. Šių mitybos taisyklių tikslas buvo išskirti Izraelį iš kitų tautų. Kai šis tikslas pasibaigė, Jėzus paskelbė, kad visas maistas yra švarus (Morkaus 7:19). Dievas apaštalui Petrui davė viziją, kurioje paskelbė, kad anksčiau buvęs nešvarus maistas dabar gali būti valgomas: “Ką Dievas apvalė, tu nevadink suteptu!” (Apaštalų darbų 10:15). Kai Jėzus mirė ant kryžiaus, Jis išpildė Senojo Testamento įstatymą (Romiečiams 10:4; Galatams 3:24-26; Efeziečiams 2:15). Tai reiškia, kad Jis išpildė švaraus ir nešvaraus maisto įstatymą.

Romiečiams 14:1-23 mus moko, kad ne kiekvienas yra pakankamai brandus tikėjime, kad priimtų faktą, jog visas maistas yra švarus. Taigi, jeigu mes esame su žmogumi, kuris įsižeistų, jei mes valgytume „nešvarų“ maistą, mes turėtume atsisakyti savo teisės jį valgyti, kad savo elgesiu neįžeistume to žmogaus. Mes turime teisę valgyti ką norime, bet mes neturime teisės įžeisti kitų žmonių, net jeigu jie klysta. Šiomis dienomis krikščionys turi laisvę valgyti, ką tik nori, jeigu tik tai nebus suklupimo akmuo kažkieno kito tikėjime.

Naujosios sandoros malonėje, Biblija labiau akcentuoja, kiek mes valgome, o ne ką mes valgome. Fiziniai apetitai yra mūsų savitvardos analogija. Jeigu mes nesugebame kontroliuoti savo valgymo įpročių, mes tikriausiai nesugebame kontroliuoti ir kitų įpročių, tokių kaip proto (geidulio, godumo, neteisaus pykčio/neapykantos) bei nesugebame savo burnų apsaugoti nuo apkalbėjimo ir kivirčų. Mes neturime leisti apetitams mūsų kontroliuoti; mes turime juos kontroliuoti (Pakartoto Įstatymo 21:20; Patarlių 12:2; 2 Petro 1:5-7; 2 Timotiejui 3:1-9; 2 Korintiečiams 10:5).

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie maistą, kurį mes turėtume valgyti (košerinį maistą)? Ar yra maistas, kurio krikščionys turėtų vengti?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries