Klausimas
Kodėl žmonės, aprašyti Pradžios knygoje, taip ilgai gyveno?
Atsakymas
Iš dalies mums vis dar yra paslaptis, kodėl žmonės, aprašyti Pradžios knygos pirmuosiuose skyriuose, taip ilgai gyveno. Yra daugybė teorijų, kurias iškėlė Biblijos mokslininkai, bandydami tai paaiškinti.
Geneologija, užrašyta Pradžios knygos penktame skyriuje, išvardija dievotą Adomo liniją- liniją, iš kurios gims Mesijas. Dėl jų dievotumo ir paklusnumo Dievas tikriausiai palaimino šią liniją ypatingai ilgu gyvenimu. Nors tai galimas paaiškinimas, tačiau Biblijoje niekur neribojamas gyvenimo ilgumas tik žmonėms, paminėtiems Pradžios 5 skyriuje. Taip pat tame skyriuje be Henocho nebuvo kitų, kurie išsiskirtų ypatingu dievotumu. Taigi tikriausiai visi žmonės tuo metu gyveno kelis šimtus metų. Tai galėjo būti dėl keleto priežasčių.
Pradžios 1:6-7 mini vandenį erdvėje, vandens skliautą, kuris gaubė žemę. Toks vandens skliautas sukurtų šiltnamio efektą ir blokuotų radiaciją, kuri dabar pasiekia žemę. To pasekoje gyvenimo sąlygos būtų tobulos. Pradžios 7:11 rašoma, jog tas vandens skliautas buvo išlietas ant žemės tvano metu ir tuo pasibaigė tobulos gyvenimo sąlygos. Kai palyginame gyvenimo trukmę prieš tvaną (Pradžios 5:1-32) ir po tvano (Pradžios 11:10-32), mes matome jog ji ryškiai trumpesnė.
Kitas paaiškinimas yra tai, jog laikui bėgant pirmųjų kartų genetiniuose koduose atsirado defektų. Adomas ir Ieva buvo sukurti tobuli. Jie buvo labai atsparūs ligoms. Jų palikuonis tai paveldėjo iš jų, tačau jau šiek tiek mažiau. Laikui bėgant žmogaus genetinis kodas vis gedo ir žmonės daug lengviau susirgdavo ir mirdavo. To pasekoje gyvenimo trukmė ryškiai sutrumpėjo.
English
Kodėl žmonės, aprašyti Pradžios knygoje, taip ilgai gyveno?