2 Jono Knyga
Autorius: 2 Jono knygoje nėra konkrečiai minimas jos autorius. Pagal ankstyvosios bažnyčios tradiciją šis laiškas priskiriamas apaštalui Jonui. Metų bėgyje buvo įvairių spėliojimų, kad galbūt kitas Jėzaus mokinys vardu Jonas parašė šį laišką. Tačiau pagal visus įrodymus šio laiško autorius yra Jonas, mylimasis mokinys, kuris taip pat parašė Jono evangeliją.Užrašymo data: 2 Jono laiškas tikriausiai buvo parašytas panašiu laiku kaip ir kiti Jono laiškai, 1 ir 3 Jono, tarp 85-95 metų po Kr.
Užrašymo tikslas: 2 Jono laiške Jonas karštai prašo laiško skaitytojus mylėti vienas kitą bei gyventi Šventajam Raštui paklusnius gyvenimus ir tuo parodyti savo meilę Dievui ir Jo Sūnui Jėzui. 2 Jono laiškas taip pat yra rimtas perspėjimas saugotis apgavikų, kurie sakys, kad Kristus iš tikrųjų neprisikėlė.
Svarbios eilutės: „O meilė- tai gyventi pagal Jo įsakymus. Toks ir yra įsakymas, kurį girdėjote nuo pradžios: kad gyventumėte pagal jį" (2 Jono 6).
„Žiūrėkime savęs, kad neprarastume, ką esame nuveikę, bet kad gautume visą atlygį. Kas tik peržengia ribą ir nesilaiko Kristaus mokymo, neturi Dievo. Kas laikosi Kristaus mokymo, tas turi ir Tėvą, ir Sūnų (2 Jono 8-9).
Trumpas apibendrinimas: 2 Jono knyga yra parašyta „išrinktajai poniai ir jos vaikams". Tai gali būti kažkokia svarbi moteris bažnyčioje arba kodas, reiškiantis vietinę bažnyčia ir jos narius. Persekiojimų dienomis dažnai buvo naudojami užkoduoti sveikinimai.
2 Jono pagrinde yra perspėjimas dėl apgavikų, kurie mokė neteisingą doktriną ir skelbė, kad Kristus fiziškai neprisikėlė iš numirusių, ir tik Jo dvasia prisikėlė. Jonas labai rūpinosi, kad tikintieji žinotų apie šiuos netikrus mokytojus ir jų saugotųsi.
Sąsajos: Jonas apibūdina meilę ne kaip emociją ar jausmą, bet kaip paklusnumą Dievo įsakymams. Jėzus pakartojo įstatymų svarbumą, ypač pirmo ir svarbiausio įsakymo- meilės Dievui (Pakartoto įstatymo 6:5); ir antro- meilės vienas kitam (Mato 22:37-40; Kunigų 19:18). Jėzus neatėjo sunaikinti Senojo testamento įstatymo, bet atėjo jį išpildyti, savyje parūpindamas įstatymo išpildymą.
Praktinis pritaikymas: Mums labai svarbu patikrinti viską, ką mes matome, girdime ir skaitome, kas yra vadinama „krikščioniška", kad žinotume, ar tai sutampa su Šventuoju Raštu. To neįmanoma per daug akcentuoti, nes vienas iš šėtono ginklų yra apgaulė. Labai lengva patikėti nauja, įdomia doktrina, kuri atrodo paremta Raštu, tačiau iš tikrųjų yra nukrypimas nuo Dievo Žodžio. Jeigu kažkas nesutampa su Raštu, tai yra neteisinga doktrina, ir ji nėra iš Dvasios, mes turėtume jos vengti.
English
Grįžti į: Naujojo Testamento Apžvalga
Grįžti į: Biblijos Apžvalga
2 Jono Knyga