Klausimas
Kas yra biblinis atsiskyrimas?
Atsakymas
Biblinis atsiskyrimas- tai pripažinimas, kad Dievas pašaukė tikinčiuosius iš pasaulio į asmeninį ir bendrą tyrumą nuodėmingo pasaulio apsuptyje. Biblinis atsiskyrimas dažniausiai yra dviejose srityse: asmeninėje ir bažnytinėje.
Asmeninis atsiskyrimas tai asmens įsipareigojimas dievotiems elgesio standartams. Danielius tai praktikavo, kai jis „nusprendė savo širdyje nesusitepti karaliaus valgiais nė jo geriamu vynu“ (Danieliaus 1:8). Jo atsiskyrimas buvo biblinis, nes jis buvo paremtas Dievo apreiškimu Mozės įstatyme.
Šiuolaikinis asmeninio atsiskyrimo pavyzdys būtų atsisakymas eiti į vakarėlius, kuriuose yra alkoholio. Toks sprendimas gali būti padarytas tam, kad išvengtume pagundymo (Romiečiams 13:14), susilaikytume “nuo visokio blogio” (2 Tesalonikiečiams 5:22) arba paprasčiausiai, kad išliktume pastovūs savo asmeniniuose įsitikinimuose (Romiečiams 14:5).
Biblijoje aiškiai parašyta, kad Dievo vaikas turi būti atsiskyręs nuo pasaulio. “Nevilkite svetimo jungo su netikinčiais. Kas gi bendro tarp teisumo ir nusikaltimo? Ir kas bendro tarp šviesos ir tamsos? Kaipgi galima gretinti Kristų su Beliaru? Arba kokia dalis tikinčio su netikinčiu? Ir kaip suderinti Dievo šventyklą su stabais? Juk jūs esate gyvojo Dievo šventykla, kaip Dievas yra pasakęs: ‘Aš gyvensiu juose ir vaikščiosiu tarp jų; būsiu jų Dievas, ir jie bus manoji tauta’. Todėl: ‘Išeikite iš jų ir atsiskirkite,- sako Viešpats.’” (2 Korintiečiams 6:14-17; taip pat žr. 1 Petro 1:14-16).
Bažnytinis atsiskyrimas tai bažnyčios sprendimas atsiskirti nuo kitos organizacijos dėl jų teologijos ar praktikos. Pats žodis „bažnyčia“ reiškia atsiskyrimą, nes šis žodis yra kilęs iš graikų žodžio ekklesia, kuris reiškia „išrinktas susirinkimas“. Savo laiške Pergamo bažnyčiai Jėzus perspėja, jog neturėtume toleruoti klaidingos doktrinos (Apreiškimo 2:14-15). Bažnyčia turi atsiskirti ir nutraukti bet kokius ryšius su erezija. Modernus bažnyčios atsiskyrimo pavyzdys būtų denominacijos nusistatymas prieš ekumenines sąjungas, kurios sujungtų bažnyčią su bažnyčios atskalūnais.
Biblinis atsiskyrimas nereikalauja iš kriškčionių nutraukti visus ryšius su netikinčiaisiais. Kaip Jėzus, mes turėtume susidraugauti su nusidėjėliais netapdami jų nuodėmės dalininkais (Luko 7:34). Paulius apibūdino balansuotą atsiskyrimo požiūrį: “Jums rašiau savo laiške, kad nebendrautumėte su ištvirkėliais. Suprantama, ne su visais šio pasaulio ištvirkėliais, gobšais, plėšikais ar stabmeldžiais, nes tada reikėtų pasitraukti iš šio pasaulio” (1 Korintiečiams 5:9-10). Kitaip tariant, mes esame pasaulyje, bet ne iš pasaulio.
Mes turime būti pasaulio šviesa, kurios pasaulis nesusilpnina: „Jūs esate pasaulio šviesa. Neįmanoma nuslėpti miesto, pastatyto and kalno. Ir niekas, uždegęs žiburį, nevožia jo indu, bet stato į žibintuvą, kad šviestų visiems, kas yra namuose. Taip tešviečia ir jūsų šviesa žmonių akivaizdoje, kad jie matytų jūsų gerus darbus ir šlovintų jūsų Tėvą, kuris danguje“ (Mato 5:14-16).
English
Kas yra biblinis atsiskyrimas?