settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie įvaikinimą?

Atsakymas


Tėvai, kurie dėl įvairių priežasčių negali patys pasirūpinti savo vaikais, kartais turi iš meilės juos atiduoti įvaikinimui. Tai taip pat gali būti atsakymas į maldą daugybei porų, kurios negali turėti savo vaikų. Kai kuriems žmonėms, įvaikinimas yra pašaukimas praplėsti savo kaip tėvų įtaką, priimant vaikus, kurie nėra jų biologiški vaikai. Šventajame Rašte teigiamai kalbama apie įvaikinimą.

Išėjimo knygoje yra istoriją apie hebrajų moterį Jochebedą, kuri pagimdė sūnų tuo metu, kai faraonas buvo įsakęs nužudyti visus hebrajų naujagimius berniukus (Išėjimo 1:15-22). Jochabeda paėmė pintinę, ištepė jį derva ir sakais, kad vanduo neprabėgtų, ir idėjo pintinę su kūdikiu į upę. Viena iš faraono dukrų pamatė pintinę ir išgelbėjo vaiką. Ji įsivaikino berniuką, padarė jį karališkos šeimos nariu ir pavadino jį Moze. Užaugęs jis tapo ištikimu ir palaimintu Dievo tarnu (Išėjimo 2:1-10).

Esteros knygoje, graži mergaitė, vardu Estera, po tėvų mirties buvo įvaikinta savo pusbrolio. Ji tapo karaliene, ir Dievas ją panaudojo gelbstint žydų tautą. Naujajame Testamente Jėzus Kristus buvo pradėtas iš Šventosios Dvasios, o ne iš vyro sėklos (Mato 1:18). Jis buvo “įvaikintas”. Jo mamos vyras Juozapas užaugino Jėzų ir priėmė Jį kaip savo paties vaiką.

Kai mes atiduodame savo širdis Kristui ir pasitikime Juo vienu dėl savo išgelbėjimo, Dievas sako, kad mes tampame Jo šeimos nariais- ne per natūralų žmogišką pastojimą, bet per įvaikinimą. “Jūs gi gavote ne vergystės dvasią, kad vėl bijotumėte, bet gavote įsūnystės Dvasią, kuria šaukiame ‘Aba, Tėve!’” (Romiečiams 8:15). Panašiai įvaikinimo metu iš meilės pasirenkame atsivesti naują žmogų į šeimą. „Geros valios nutarimu Jis iš anksto paskyrė mus įsūnyti per Jėzų Kristų“ (Efeziečiams 1:5). Kaip Dievas įvaikina į savo dvasinę šeimą tuos, kurie priima Kristų kaip Gelbėtoją, taip ir mes turėtume su malda svarstyti vaikų įvaikinimą savo fizinėse šeimose.

Aiškiai matome, kad fizinis ir dvasinis įvaikinimas yra teigiamai aprašyti Šventajame Rašte. Tie, kurie įvaikina, ir tie, kuriuos įvaikina, gauna nepaprastą palaiminimą, privilegiją, kuri yra pavaizduota mūsų įvaikinime į Dievo šeimą.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie įvaikinimą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries