settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl mes turėtume studijuoti Senąjį Testamentą?

Atsakymas


Yra daugybė priežasčių studijuoti Senąjį Testamentą. Senasis Testamentas pastato pagrindą Naujojo Testamento mokymams ir įvykiams. Biblija yra palaipsnis apreiškimas. Jeigu skaitydamas bet kokią gerą knygą, tu praleisi pirmą knygos pusę ir bandysi pabaigti skaityti tą knygą, tau bus sunku suprasti veikėjus, siužetą ir pabaigą. Taip pat ir Naujasis Testamentas gali būti pilnai suprastas tik tada, kai mes matome įvykių, veikėjų, įstatymų, aukojimo sistemos, sandorų ir pažadų pamatus, aprašytus Senajame Testamente.

Jeigu mes turėtume tik Naująjį Testamentą, skaitydami Evangelijas mes nesuprastume, kodėl žydai laukė Mesijo (Gelbėtojo Karaliaus). Mes nesuprastume, kodėl šis Mesijas ateina (žr. Izaijo 53), ir mes negalėtume atpažinti Jėzaus iš Nazareto kaip Mesijo iš visų detalių pranašysčių, kurios buvo duotos per pranašus [pvz.: Jo gimimo vieta (Michėjo 5:2), Jo mirties būdas (Psalmių 22, ypač eilutės 1,7-8,14-18; Psalmių 69:21), Jo prisikėlimas (Psalmių 16:10), ir daugybė kitų Jo tarnystės detalių (Izaijo 9:2; 53:3)].

Senojo Testamento studijavimas taip pat svarbus, nes tai padeda mums suprasti žydų papročius, kurie yra minimi perėjime į Naująjį Testamentą. Mes nesuprastume, kodėl fariziejai iškreipė Dievo įstatymą pridėdami savo pačių tradicijas, arba kodėl Jėzus buvo supykęs ir išvartė stalus šventykloje, arba iš kur Jėzus paėmė žodžius, kuriuos naudojo daugelyje atsakymų savo priešininkams.

Senajame Testamente surašyta daugybė detalių pranašysčių, kurios galėjo išsipildyti tik tuo atveju, jei Biblija yra Dievo, o ne žmogaus žodis (pvz. Danieliaus 7 ir tolimesni skyriai). Danieliaus pranašystės pateikia konkrečias detales apie tautų pakilimus ir nuopolius. Šios pranašystės yra tokios tikslios, kad skeptikai pasirenka tikėti, kad jos buvo parašytos po to, kai tie įvykiai įvyko.

Mums reikia studijuoti Senąjį Testamentą, nes jame yra daugybė pamokų skirtų mums. Stebėdami Senojo Testamento veikėjų gyvenimus, mes geriau žinosime, kaip gyventi savo gyvenimus. Mes esame raginami pasitikėti Dievu nesvarbu, kas bebūtų (Danieliaus 3). Mes išmokstame tvirtai laikytis savo įsitikinimų (Danieliaus 1) ir laukti atlygio už ištikimybę (Danieliaus 6). Mes išmokstame, kad geriau nuodėmę išpažinti anksti ir nuoširdžiai negu primesti kaltę kitam (1 Samuelio 15). Mes išmokstame nežaisti su nuodėme, nes ji mus suras (Teisėjų 13-16). Mes išmokstame, kad nuodėmė turi pasėkmes ne tik mums, bet ir mūsų artimiesiems, kuriuos mes mylime (Pradžios 3), ir taip pat mūsų geras elgesys atneša palaiminimus mums ir tiems aplink mus (Išėjimo 20:5-6).

Senojo Testamento studijavimas mums taip pat padeda suprasti pranašystes. Senajame Testamente yra daugybė pažadų, kuriuos Dievas dar išpildys žydų tautai. Senajame Testamente parašyta, kiek laiko truks suspaudimo laikotarpis, kaip Kristaus tūkstantmetinė karalystė išpildys Jo pažadus žydams, ir kaip Biblijos pabaiga užriša palaidą siūlą, kuris buvo atrištas laikų pradžioje.

Apibendrinant, Senasis Testamentas padeda mums išmokti, kaip mylėti ir tarnauti Dievui, ir jis atskleidžia daugiau apie Dievo charakterį. Išpildytos pranašystės parodo, kodėl Biblija yra unikali tarp kitų šventų knygų- ji vienintelė gali parodyti, kad ji yra, kas sakosi esą: įkvėptas Dievo Žodis. Trumpai tariant, jeigu tu dar netyrinėjai Senojo Testamento, tu daug prarandi to, ką Dievas tau duoda.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl mes turėtume studijuoti Senąjį Testamentą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries