settings icon
share icon
Klausimas

Ką reiškia, kad mes esame nuostabiai ir baimę keliančiai sukurti (Psalmių 139:14)?

Atsakymas


Psalmių 139:14 parašyta: „Girsiu tave, kad taip nuostabiai ir baimę keliančiai esu sukurtas. Kokie nuostabūs yra Tavo darbai, ir mano siela tai gerai žino.“ Šitos eilutės kontekstas yra nepaprastas mūsų fizinio kūno pobūdis. Žmogaus kūnas yra pats sudėtingiausias ir unikaliausias organizmas visame pasaulyje. Tas sudėtingumas ir unikalumas daug pasako apie Kūrėjo protą. Kiekvienas kūno aspektas, net mažiausia ląstelė, parodo, kad mes esame nuostabiai ir baimę keliančiai sukurti.

Inžinieriai žino, kaip sukonstruoti stiprias, bet lengvas sijas- stipri medžiaga dedama prie išorinių susikirtimo kraštų, o vidus pripildomas lengvesne, silpnesne medžiaga. Tai daroma, nes struktūros paviršiui daugiausia įtampos tenka, kai jis yra lenkiamas arba įtempiamas. Žmogaus kaulo skerspjūvis mums parodo, kad stipri medžiaga yra išorėje, o kaulo vidus yra naudojamas įvairių rūšių kraujo ląstelių gamybai. Kai tyrinėjame gerą fotoaparatą, kuris sugeba reguliuoti, kiek šviesos patenka, ir automatiškai sufokusuoti didelėje erdvėje, pamatome, kad tai yra žmogaus akies veikimo imitacija. Turėdami du akies vyzdžius, mes taip pat galime suvokti gylį ir nuspręsti objekto atstumą.

Žmogaus smegenys taip pat yra nepaprastas organas, nuostabiai ir baimę keliančiai sukurtas. Smegenys sugeba išmokti, mąstyti ir kontroliuoti daugybę automatinių kūno funkcijų, tokių kaip širdies ritmas, kraujo spaudimas, kvėpavimas, balansas, kaip vaikštome, bėgame, stovime ir sėdime, ir tuo pačiu metu susikoncentruoti ties kažkuo kitu. Kompiuteriai gali geriau negu žmogus atlikti paskaičiavimus, bet daugumoje samprotavimo reikalaujančiose situacijose jie yra primityvus. Smegenys taip pat turi nuostabų sugebėjimą prisitaikyti. Eksperimento metu, kuriame žmonės užsidėjo akinius, kurie apvertė pasaulį aukštyn kojomis, jų smegenys greitai naujai interpretavo pateiktą informaciją, ir žmones matė pasaulį, kaip jis iš tikrųjų yra. Kai žmonėms ilgam laikui užrišamos akys, smegenų „matymo centras“ neužilgo panaudojamas kitoms funkcijoms atlikti. Kai žmonės atsikrausto į namą prie geležinkelio, neilgai trukus jų smegenys pradeda filtruoti traukinių triukšmą, ir jie sąmoningai nebepastebi to garso.

Kai kurių žmogaus kūno detalių mažumas taip rodo, kaip nuostabiai ir baimę keliančiai mes esame sukurti. Pavyzdžiui, informacija, kurios reikia, kad visas žmogaus kūnas būtų atkartotas, įskaitant visas detales, yra laikoma DNR dviguboje spiralėje, kuri yra kiekvienoje žmogaus kūno ląstelės branduolyje. Žmogaus nervų sistemos informacijos sistema ir valdymas yra nepaprastai kompaktiški palyginus su nerangiais žmogaus laidų ir optikos išradimais. Kiekviena ląstelė, kuri kažkada buvo vadinama „paprasta“, yra maža gamykla, kurios žmogus iki šiol dar pilnai nesuprato. Galingesnių mikroskopų pagalba žmogaus ląstelių nepaprastumas darosi vis aiškesnis.

Pagalvokite apie vieną apvaisintą ląstelę, naujai prasidėjusią žmogaus gyvybę. Iš tos vienos ląstelės gimdoje išsivysto visokie audiniai, organai ir sistemos, kurios veikia kartu tobulu laiku ir nepaprastai suderintai. Vienas pavyzdys yra skylė naujai gimusio kūdikio širdies pertvaroje tarp dviejų skilvelių. Gimdoje kūdikis gauna deguonį per virkštelę, bet gimdymo metu ta skylė užsidaro būtent tuomet, kai kraujas pradeda gauti deguonį iš plaučių. Be to, žmogaus imuninė sistema sugeba kovoti su daugybe priešų ir atstatyti save- atkurti mažus dalykus (net atstatyti blogas DNR dalis) ir didelius (išgydyti kaulus ir atsigauti po didelių traumų). Taip, yra ligų, kurios nugalės mūsų kūną su amžiumi, bet mes net neįsivaizduojame, kiek kartų per gyvenimą mūsų imuninė sistema išgelbėjo mūsų gyvybę nuo tam tikros mirties.

Žmogaus kūno funkcijos tai pat yra nepaprastos. Sugebėjimai valdyti didelius, sunkius objektus ir taip pat atsargiai elgtis su mažais objektais, jų nesulaužant, kelią nuostabą. Mes galime daugybę kartų iš lanko šauti strėlę, pataikant į tolumoje pastatytą taikinį, nemąstant greitai rašyti kompiuterio klaviatūra, ropoti, vaikščioti, bėgti, suktis aplinkui, kopti, plaukti, verstis kulversčiais ir taip pat atlikti „paprastas“ užduotis, tokias kaip atsukti lemputę, išsivalyti dantis, užsirišti batus- ir vėlgi, visa tai galime daryti net nemąstydami. Nors šie dalykai yra „paprasti“, žmogus dar nesukūrė ir neužprogramavo roboto, kuris galėtų atlikti tiek daug įvairių užduočių ir veiksmų.

Virškinimo sistemos ir su ja susijusių oraganų veikimas, širdies ilgaamžiškumas, nervų ir kraujo ląstelių susiformavimas ir veikimas, kraujo išvalymas per kepenis, vidinės ir vidurinės ausies sudėtingumas, sugebėjimas jausti skonį ir užuosti ir daugybė kitų dalykų, kuriuos mes tik dalinai suprantame- kiekvienas iš jų yra keliantis nuostabą; žmogus negali to atkartoti. Mes tikrai esame nuostabiai ir baimę keliančiai sukurti. Mes esame dėkingi, kad mes žinome Kūrėją, per Jo Sūnų, Jėzų Kristų, ir galime stebėtis ne tik Jo išmintimi, bet taip pat ir Jo meile (Psalmių 139:17-24).

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką reiškia, kad mes esame nuostabiai ir baimę keliančiai sukurti (Psalmių 139:14)?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries