settings icon
share icon
Klausimas

Kaip psichologija kartu veikia su bibliniu konsultavimu?

Atsakymas


Sekuliarinė (pasaulietinė) psichologija remiasi psichoanalitikų, tokių kaip Sigmund Freud (Z. Froido), Carl Jung (K. Jungo) ir Carl Rogers (K. Rodžerso), mokymais. Biblinis konsultavimas remiasi vien tik Dievo Žodžiu. Bibliniame konsultavime Dievo Žodis yra viskas, ko reikia, kad paruoštų Dievo vaiką kiekvienam geram darbui (2 Timotiejui 3:17). Bibliniai konsultantai/patarėjai moko, kad pagrindinė žmogaus problema yra dvasinio pobūdžio; taigi ateistai psichologai, kurie patys yra dvasiškai mirę, iš tikrųjų negali nieko tikro įžvelgti žmogaus būsenoje.

„Krikščioniškas konsultavimas" skiriasi nuo „biblinio konsultavimo", nes krikščioniškame konsultavime dažnai naudojamasi ne tik Biblija, tačiau ir sekuliarine psichologija. Tai nereiškia, kad krikščioniškas konsultantas nėra biblinis konsultantas, tačiau jie dažnai į savo konsultavimą integruoja sekuliarinę psichologiją. Bibliniai konsultantai visiškai atmeta sekuliarinę psichologiją.

Dauguma psichologijos yra humanistinė. Sekuliarinis humanizmas iškelia žmogų kaip aukščiausia tiesos ir moralumo standartą ir atmeta tikėjimą, antgamtinius dalykus ir Bibliją. Taigi sekuliarinė psichologija yra žmogaus bandymas suprasti ir pataisyti dvasinę žmogaus pusę be jokių dvasingumo užuominų ar pripažinimo.

Biblijoje taigiama, kad žmogus yra unikalus Dievo kūrinys, sukurtas pagal Dievo atvaizdą (Pradžios 1:26; 2:6). Biblijoje konkrečiai kalbama apie žmogaus dvasingumą, įskaitant nuopolį į nuodėmę, nuodėmės pasėkmes ir dabartinį žmogaus santykį su Dievu.

Sekuliarinė psichologija yra paremta idėja, kad iš esmės žmogus yra geras, ir atsakymas į jo problemas slypi jame. Biblija piešia visai kitokį žmogaus būklės paveikslą. Žmogus nėra „iš esmės geras"; jis yra miręs „nusikaltimais ir nuodėmėmis" (Efeziečiams 2:1), o neatnaujinta širdis yra „labai klastinga ir be galo nedora" (Jeremijo 17:9). Taigi bibliniai konsultantai visai kitaip konsultuoja. Vietoje to, kad ieškotų dvasinių problemų sprendimų savo paties prote, jie stengiasi stoti į akistatą su nuodėme, siekia išminties iš dangaus (Jokūbo 3:17) ir pritaiko Dievo Žodį tai situacijai.

Bibliniai konsultantai, priešingai nei psichoterapeutai ir kai kurie krikščioniški konsultantai, laiko Biblija vieninteliu išsamiu ir detaliu konsultavimo šaltiniu (2 Timotiejui 3:15-17; 2 Petro 1:4). Biblinis konsultavimas yra įsipareigojęs ir siekia leisti Dievui pačiam kalbėti per savo Žodį. Biblinis konsultavimas siekia pasitarnauti tikro ir gyvo Dievo meile; meile, kuri tvarkosi su nuodėme ir kuria paklusnumą.

Psichoterapija yra paremta poreikiais. Atrodo, kad savivertės, meilės, priimtinumo ir svarbumo poreikiai dominuoja. Jeigu šie poreikia yra patenkinami, tikima, jog žmonės bus laimingi, mandagūs ir moralūs. Jeigu šie poreikiai nėra patenkinti, tuomet žmonės jausis apgailėtini, bus kupini neapykantos ir bus amoralūs. Biblinis konsultavimas moko, kad tikras pasitenkinimas ir laimė gali būti randami tik santykiuose su Dievu ir šventumo siekime. Joks kiekis psichoterapijos negali savanaudiško žmogaus padaryti nesavanaudišku, tačiau, pavyzdžiui, paklusnus Dievo tarnas jaus pasitenkinimą savo džiaugsmingame, nesavanudiškame davime (2 Korintiečiams 9:7).

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip psichologija kartu veikia su bibliniu konsultavimu?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries