settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie atsakingumo svarbą?

Atsakymas


Šiandieniniame pasaulyje ir taip jau yra daug pagundų, tačiau Šėtonas dirba viršvalandžius, kad dar daugiau jų sukurtų. Dėl pagundymų gausos, daug krikščionių nori turėti žmogų/draugą, prieš kurį galėtų būti atsakingi, su kuriuo galėtų kartu melstis ir dalintis naštomis, kurios yra dvasinės kovos dalis. Yra gera turėti brolį ar sesę, kuriais galime pasitikėti, kai susiduriame su pagundymais. Karalius Dovydas buvo vienas tą vakarą, kai Šėtonas jį gundė paleistuvauti su Batšeba (2 Samuelio 11). Biblijoje parašyta, kad mūsų kova nėra su kūnu, bet su dvasia; mes kovojame prieš dvasines blogio jėgas, kurios kėsinasi į mus (Efeziečiams 6:12).

Žinodami, kad mes esame kovoje prieš blogio jėgas, mes turėtume norėti tiek pagalbos, kiek galime gauti. Tai gali reikšti, jog mes nuspręsime būti atsakingi prieš kitą tikintįjį, kuris padrąsins mus kovoje. Paulius mums sako, kad mes turėtume apsiginkluoti visa Dievo jėga, kurią Jis mums duoda šiam mūšiui: „Todėl imkitės visų Dievo ginklų, kad galėtumėte piktą dieną pasipriešinti ir, visą atlaikę, išstovėti“ (Efeziečiams 6:13). Mes žinome be abejonės, kad susidursime su pagundymais. Mes turėtume būti pasiruošę.

Šėtonas žino mūsų silpnybes ir jis žino, kur mes esame pažeidžiami. Jis žino, kada sutuoktinių pora ginčijasi ir galbūt jaučiasi lyg kažkas kitas galėtų geriau suprasti ir užjausti. Jis žino, kada tėvai nubaudžia vaiką, ir vaikas yra supykęs. Jis žino, kada nesiseka darbe, ir kur yra baras pakeliui į namus. Kur mums rasti pagalbos? Mes norime elgtis teisingai Dievo akivaizdoje, bet mes esame silpni. Ką mums daryti?

Patarlių 27:17 parašyta: „Kaip geležis galanda geležį, taip žmogus aštrina savo draugą.“ Draugo veidas yra padrąsinimo ir moralinio palaikymo išraiška. Kada paskutinį kartą tau draugas paskambino tik patikrinti, kaip tu laikaisi? Kada paskutinį kartą tu paskambinai draugei ir paklausei, ar jai reikia pasikalbėti? Dažnai padrąsinimas ir moralinis palaikymas iš draugo yra trūkstamas ingridientas kovoje prieš Šėtoną. Kai mes esame atsakingi vienas prieš kitą, mes parūpiname tą trūkstamą ingridientą.

Laiško Hebrajams autorius tai gerai apibendrino: „Žiūrėkime vieni kitų, skatindami mylėti ir daryti gerus darbus. Neapleiskime savųjų susirinkimo, kaip kai kurie yra pratę, bet raginkime vieni kitus juo labiau, juo aiškiau regime besiartinančią dieną“ (Hebrajams 10:24-25). Kristaus Kūno nariai yra tarpusavyje susiję, ir mes turime atsakomybę ugdyti vienas kitą. Jokūbas taip pat užsimena apie atsakomybę, rašydamas: „Išpažinkite vieni kitiems savo nusižengimus ir melskitės vieni už kitus, kad būtumėte išgydyti. Daug pajėgia veiksminga, karšta teisiojo malda“ (Jokūbo 5:16).

Būvimas atsakingu gali padėti pasiekti pergalę kovoje su nuodėme. Draugas, prieš kurį esame atsakingi, gali padrąsinti mus, papriekaištauti mums, pamokyti, džiaugtis bei verkti kartu su mumis. Kiekvienas krikščionis turėtų pamąstyti apie tokio draugo turėjimą, su kuriuo jis/ji galėtų melstis, kalbėti, pasipasakoti su pasitikėjimu ir drąsiai išpažinti savo nusižengimus.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie atsakingumo svarbą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries