Klausimas
Ar tikintysis turėtų partneriauti versle kartu su netikinčiu?
Atsakymas
Klausimas, ar tikintysis turėtų partneriauti versle su netikinčiu, yra gana dažnas. Dažniausiai cituojama Rašto ištrauka yra „Nevilkite svetimo jungo su netikinčiais. Kas gi bendro tarp teisumo ir nusikaltimo? Ir kas bendro tarp šviesos ir tamsos?“ (2 Korintiečiams 6:14). Dažnai ši eilutė naudojama kaip draudimas tikinčiajam tuoktis su netikinčiuoju. Ši eilutė, žinoma, tinka kalbant apie santuoką, tačiau jos kontekste nėra nieko, kas ją ribotų tik santuokai. Įvairūs „svetimi jungai“ yra draudžiami- santuokose, intymiose draugystėse ir, daugelyje atveju, verslo partnerystėje.
Šis įsakymas mus moko, kad yra labai daug skrirtumų tarp tikinčiojo ir netikinčiojo. Bendrai paėmus, krikščionio motivacija, tikslai ir metodai yra nesuderinami su netikinčiojo. Tikėjimas pakeičia asmens charakterį. Didžiausias tikslas tikinčiojo gyvenime yra pašlovinti Viešpatį Jėzų visuose dalykuose, o netikinčiajam, geriausiu atveju, tokie tikslai net nerūpi. Jeigu krikščionio verslo metodai ir tikslai sutampa su netikinčiojo metodais ir tikslais, tuomet krikščioniui tikriausia reikia iš naujo įvertinti ir permąstyti savo prioritetus.
2 Korintiečiams 6:14 klausia: „Ir kas gi bendro tarp šviesos ir tamsos?“ Kai žmonės kažkuo dalinasi, jų santykiai yra laikomi „draugyste“. Verslo partneriai yra suvienyti, nes jie privalo dalintis- tai, kas priklauso vienam, taip pat priklauso kitam. Tai ir yra žodžio „draugija“ reikšmė. Turint šiuos principus omenyje, geriausia vengti tokios vienybės versle su netikinčiaisiais. Jeigu tikintysis tikrai trokšta pagerbti Viešpatį per savo verslą, konfliktai su netikinčiu verslo partneriu bus neišvengiami. „Argi gali dviese eiti kartu, jei nėra susitarę?“ (Amoso 3:3).
English
Ar tikintysis turėtų partneriauti versle kartu su netikinčiu?