settings icon
share icon
Klausimas

Ką reiškia 1 Timotiejui 3:2 esanti frazė “vienos žmonos vyras”? Ar išsiskyręs vyras gali būti pastoriumi, vyresniuoju arba diakonu?

Atsakymas


1 Timotiejui 3:2 esančią frazę “vienos žmonos vyras” galima interpretuoti bent trimis būdais. 1) Tai paprasčiausiai gali reikšti, kad poligamistas negali būti vyresniuoju, diakonu ar pastoriumi. Tai tiesioginė šios frazės interpretacija, tačiau ji atrodo nelabai tinkama, žinant, kad tuo metu, kai Paulius rašė šį laikšą, poligamija buvo retas reiškinys. 2) Šitą frazę taip pat galima išversti „vienos moters vyras“. Tai reikštų, kad vyskupas turi būti visiškai ištikimas moteriai, su kuria jis susituokęs. Ši interpretacija labiau susitelkia ties moraliniu tyrumu nei santuokiniu statusu. 3) Ši frazė taip pat gali reikšti, jog tam, kad vyras galėtų būti vyresnysis/diakonas/pastorius, jis gali būti susituokęs tik vieną kartą (neskaitant našlių, kurie susituokia antra kartą).

Antra ir trečia interpretacijos yra šiandien labiausiai paplitusios. Antra interpretacija atrodo stipriausia, nes atrodo, kad Raštas leidžia skyrybas tam tikromis išskirtinėmis aplinkybėmis (Mato 19:9; 1 Korintiečiams 7:12-16). Taip pat svarbu suprasti skirtumą tarp vyro, kuris išsiskyrė ir antrą kartą susituokė prieš tampant krikščionimi, ir vyro, kuris išsiskyrė ir antrą kartą susituokė po to, kai tapo krikščionimi. Jeigu vyras atitinka visus kitus reikalavimus, jam neturėtų būti draudžiama tapti bažnyčios vadovu vien dėl jo veiksmų prieš pažįstant Viešpatį Jėzų Kristų kaip savo Gelbėtoją. Nors 1 Timotiejui 3:2 nebūtinai pašalina visas galimybes išsiskyrusiam ar antra kartą susituokusiam vyrui tarnauti vyresniojo/diakono/pastoriaus pareigose, tačiau yra kiti dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Pirmas reikalavimas vyresniajam/diakonui/pastoriui yra būti nepeiktinam (1 Timotiejui 3:2). Jeigu skyrybų ir/ar antros santuokos pasekoje vyras turi blogą liudijimą bažnyčioje ar bendruomenėje, tuomet gali būti, kad jis negali vadovauti tose pareigose ne dėl “vienos žmonos vyro” reikalavimo, bet dėl to, kad jo gyvenimas neatitinka sąlygos “būti nepeiktinas”. Vyresnysis/diakonas/pastorius turi būti Kristaus panašumo ir dievoto vadovavimo pavyzdžiu bažnyčioje ir bendruomenėje, į kurį kiti galėtų lygiuotis. Jeigu jo skyrybos ir/ar antra santuoka trukdo jam būti tokiu pavyzdžiu, tuomet jis neturėtų būti vyresniuoju/diakonu/pastoriumi. Svarbu nepamiršti, jog vyras, kuris yra netinkamas tarnauti kaip vyresnysis/diakonas/pastorius, vis tiek yra vertingas Kristaus kūno narys. Kiekvienas krikščionis turi dvasinių dovanų (1 Korintiečiams 12:4-7) ir yra pašauktas tomis dovanomis ugdyti kitus tikinčiuosius (1 Korintiečiams 12:7). Vyras, kuris neatitinka vyresniojo/diakono/pastoriaus reikalavimų, vis tiek gali mokyti, pamokslauti, tarnauti, melstis, garbinti ir atlikti svarbų vaidmenį bažnyčioje.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką reiškia 1 Timotiejui 3:2 esanti frazė “vienos žmonos vyras”? Ar išsiskyręs vyras gali būti pastoriumi, vyresniuoju arba diakonu?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries