settings icon
share icon
Kérdés

Mi a Jelenések 14:6-ban található örökkévaló evangélium kifejezés jelentése?

Válasz


Miután János apostol látomást látott a 144000 megváltottról, "a kik követik a Bárányt, valahová megy" (Jelenések 14:4), három angyalt is látott a levegőben repülni. Az elsőnél "...vala az örökkévaló evangyéliom, hogy a föld lakosainak hirdesse az evangyéliomot, és minden nemzetségnek és ágazatnak, és nyelvnek és népnek" (6. igevers). Ez az egyetlen olyan igehely a Bibliában, ahol az evangéliumot "örök evangyéliom"-ként (Károli) vagy "örök evangélium-"ként (MBT) említik.

Az evangélium szó annak az örömhírét jelenti, hogy Jézus Krisztus nem csupán elszenvedte a kereszthalált, hogy az emberiség számára így megváltást szerezzen, hanem fel is támadt, felmagasztaltatott Isten jobbjára a mennyben, és ott fenséges visszatérésének Isten által rendelt idejét várja, hogy kiteljesíthesse Isten országát a Földre. Annak ténye tehát, hogy ez az üzenet "örökkévaló", igencsak nagy jelentőséggel bír.

A Jelenések könyve 14. fejezetében közölt látomás, amelyben egy angyal az örökkévaló evangéliumot hirdeti, egy olyan esemény előrejelzése, ami az ún. nagy nyomorúság korában fog bekövetkezni. A hét végső ítélet, azaz a Jelenések könyvének 15. és 16. fejezetében említett hét haragpohár kiöntése előtt, Isten ad egy utolsó lehetőséget az akkor még a földön maradt emberiségnek, hogy az elforduljon bűneitől, és Krisztusban bízva megkapja az örök élet ajándékát. Az angyal az örökkévaló evangéliumot hirdeti az egész földön, "...minden nemzetségnek és ágazatnak, és nyelvnek és népnek..." (Jelenések 14:6). Senki sem marad ki abból. Az angyal hangosan így kiált majd: "...Féljétek az Istent, és néki adjatok dicsőséget: mert eljött az ő ítéletének órája; és imádjátok azt, a ki teremtette a mennyet és a földet, és a tengert és a vizek forrásait" (7. igevers). Miután Isten ezen angyal által kihirdeti az örökkévaló evangéliumot, kisvártatva beteljesíti a bűnös világot kárhoztató ítéletét.

Az örökkévaló evangéliumot hirdető angyal, "az ég közepén" repül (Jelenések 14:6). Az "ég"-ként fordított görög szó jelentése, "zenit", ezért más fordítások szerint az angyal "magasan az égen" (EFO 2012), vagy az "égbolton" át (SZIT) repül. Az angyal "nagy szóval", azaz igen hangosan kiáltja ki az üzenetet (7. igevers). Ez a kép jól kirajzolja, hogy az angyal a lehető legmagasabb helyen fog állni, és a lehető legerősebb hangon fog megszólalni, hogy így a lehető legtöbb emberhez eljusson Isten üdvözítésének jó híre. Isten még egyszer, utoljára felszólítja az emberiséget, hogy vesse el Sátán hazugságait, Isten örök igazságára pedig megtéréssel reagáljon.

Az evangélium "örökkévaló", mivel örökké változatlan üzenet. Hamis tanok jönnek és mennek, az új és mind újabb tanítások azonban olyanok, mint a szél és a hullámok, amelyek ide-oda hányják a gyanútlanokat (Efézus 4:14). A Jelenések könyvének 13. fejezetében említett antikrisztusi és hamis prófétai tanítások különösen veszélyesek és kaotikusak. A fenevad hazugságaival és hamis tanításaival szemben csak az örökkévaló evangélium állhat meg, mint ahogy azt a Jelenések 14.-ben látjuk. A Krisztusba vetett hit általi üdvösség üzenete az örök igazság - olyan szilárd és változhatatlan, mint maga Isten. Mindazok, akik hisznek az evangéliumban, soha el nem múló gyümölcsöket fognak aratni.

English



Vissza a magyar oldalra

Mi a Jelenések 14:6-ban található örökkévaló evangélium kifejezés jelentése?
Oszd meg ezt az oldalt: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries