Odpowiedź:
Idea istnienia "perłowych bram" w niebie opiera się na wzmiance w Księdze Objawienia opisującej dwanaście bram Nowego Jeruzalem. Fragment ten opisuje ogromne i piękne miasto ze ścianą zbudowaną z jaspisu (rodzaj kamienia szlachetnego, który może być czerwony, żółty, brązowy lub zielony) i dwunastoma fundamentami z różnych kamieni szlachetnych. Następnie opisuje same bramy: "A dwanaście bram, to dwanaście pereł; a każda brama była z jednej perły. Ulica zaś miasta, to szczere złoto, jak przezroczyste szkło." (Objawienie 21:21).
W powszechnej wyobraźni "perłowe wrota" są często uważane za wejście do nieba, ale Księga Objawienia pokazuje te wrota jako należące do miasta Nowe Jeruzalem. Miasto i niebo nie są dokładnie synonimami; miasto "zstępuje z nieba" (Objawienie 21:2) i jest częścią nowej ziemi (Objawienie 21:1). Ponadto, w przeciwieństwie do popularnego poglądu, że perłowe bramy uniemożliwiają wejście do nieba, Biblia mówi, że perłowe bramy będą zawsze otwarte: "nigdy nie będą zamknięte w dzień i nie będzie tam nocy" (Objawienie 21:22-25). Bramy te, wykonane z pojedynczej perły, będą dostępne dla odkupionych w stanie wiecznym: "I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka." (Obj 21:26-27).
Obietnica wejścia do Nowego Jeruzalem jest zarówno piękna, jak i zniechęcająca. Idea takiego miasta jest cudowna - miejsce, do którego nie będzie mogło wejść nic fałszywego, nieczystego ani szkodliwego. A perłowe bramy będą olśniewającym widokiem. Jednak wszyscy robiliśmy złe rzeczy i kłamaliśmy. Czy to oznacza, że nie będziemy mogli wejść do Nowego Jeruzalem? Odpowiedź brzmi "to zależy". Wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale ci, których grzechy zostały przebaczone przez krew Chrystusa, są zapisani w księdze życia Baranka. "Błogosławiony, któremu odpuszczono występki, którego grzechy są zakryte" (Psalm 32:1). Ci, którzy są w Chrystusie, są dziećmi Bożymi (Jana 1:12) i otrzymają wieczne dziedzictwo (1 Piotra 1:4).