Odpowiedź:
Biblia nie naucza o istnieniu "niebiańskiej matki". Bóg jest "niebiańskim Ojcem" (Ew. Łukasza 11.2). Kościół jest przedstawiony jako ukochana przez Chrystusa oblubienica (Efezjan 5.25-33).
Koncepcja "niebiańskiej matki", która jest "prawdziwą" oblubienicą Chrystusa, jest nauczana przez World Mission Society Church of God (WMSCG), koreański kult założony przez Ahn Sahng-Honga w 1964 r. WMSCG wierzy, że Ahn Sahng-Hong był drugim przyjściem Chrystusa. Kiedy zmarł w 1985 r., jego "duchowa żona", Zahng Gil-Jah, przejęła władzę, nazywając siebie "niebiańską matką" powołując się na wersety takie jak Ks. Objawienia 21.9-10; 22.17; i Galacjan 4.26.
Ks. Objawienia 21.2 opisuje Nowe Jeruzalem jako pięknie przystrojoną oblubienicę. Wersety 9-10 pokazują, że "małżonka Baranka" i Nowe Jeruzalem to synonimy. Oczywiście Nowe Jeruzalem jest miastem, a nie osobą. Miasto to grupa ludzi, a nie jednostka; w tym przypadku miastem jest kościół, odkupieni przez Pana żyjący w niebiańskim mieście Boga. "Małżonka" Baranka jest więc przenośnią, a nie dosłownym obrazem.
Galacjan 4.26 mówi: "Jeruzalem zaś, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką naszą" (tłum. Biblia Warszawska). Sam w sobie jest to rzeczywiście kłopotliwy werset. Jednak kontekst sprawia, że jego znaczenie jest jasne. Paweł porównuje Stare i Nowe Przymierze. Jako ilustrację porównuje Hagar (niewolnicę Abrahama) z Sarą (żoną Abrahama). Hagar reprezentuje niewolę prawa, a jej syn, Ismael, był synem prawa i niewoli. Sara reprezentuje wolność, a jej syn, Izaak, był synem obietnicy i wolności. Pawłowi chodzi o to, że ci "zrodzeni" z Synaju (pod Starym Przymierzem prawa) są w niewoli, podczas gdy ci "zrodzeni" z niebiańskiego Jeruzalem (pod Nowym Przymierzem łaski) są wolni. Parafrazując werset 26: "My, jak Izaak, jesteśmy dziećmi obietnicy; nie jesteśmy pod prawem; jesteśmy wolnymi obywatelami niebiańskiego miasta Chrystusa".
Tak więc "matka" w Galacjan 4.26 nie jest dosłowną postacią kobiecą. Jest to raczej symboliczne przedstawienie królestwa Chrystusa. Innym fragmentem, który przedstawia miasto Boże i jego mieszkańców jako matkę i dzieci, jest Ks. Izajasza 49.17-21. Każdy, kto ogłasza się "niebiańską matką" lub twierdzi, że jest dosłowną "oblubienicą Chrystusa", dopuszcza się oszustwa.
Światowe Towarzystwo Misyjne Kościoła Bożego jest zdecydowania sektą. Jego herezja "niebiańskiej matki" jest tylko jedną z wielu fałszywych nauk.