Odpowiedź:
Przed połową XX wieku termin Palestyńczyk był używany jako termin regionalny, podobnie jak określanie mieszkańców niektórych części Stanów Zjednoczonych jako "południowców". To użycie datuje się na kilka wieków przed Chrystusem. Słowo Palestyńczyk ma swoje korzenie w hebrajskim słowie oznaczającym "Filistyn".
Do czasu przywrócenia Izraela jako państwa w 1948 r. Palestyna była terminem określającym terytorium między Morzem Śródziemnym a rzeką Jordan. Słowo Palestyńczyk odnosiło się do każdego, kto mieszkał na tym obszarze. Jako jedno z najdłużej nieprzerwanie zamieszkałych miejsc na ziemi, region ten wielokrotnie zmieniał właściciela politycznego i był miejscem migracji wielu różnych kultur. Współcześni "Palestyńczycy" stanowią mieszankę lokalnych mieszkańców i wielu innych grup muzułmanów sprowadzonych z Bośni, Bałkanów i Kaukazu przez Turków w XVI-XIX wieku oraz z Sudanu, Egiptu, Syrii i Libanu przez Brytyjczyków w XX wieku.
Termin Palestyńczyk nie przyjął swojego obecnego popularnego znaczenia aż do połowy XX wieku. W powszechnym użyciu termin "Palestyńczyk" jest dziś stosowany głównie w odniesieniu do nieżydowskich, arabskojęzycznych mieszkańców tego regionu. Użycie to jest jednak wysoce kontrowersyjne, ponieważ przez większość historii ludzkości "Palestyńczyk" był po prostu osobą urodzoną lub mieszkającą na tej ziemi. Używane w odniesieniu tylko do nie-Żydów, sugeruje historyczne roszczenia do tego terytorium w opozycji do Izraela. W rzeczywistości koncepcja Palestyny jako państwa narodowego w opozycji do Izraela lub jako grupy rasowej poprzedzającej obecność żydowskich mieszkańców jest historycznie fałszywa.
Ostatnie badania genetyczne potwierdziły, że pochodzenie żydowskich i arabskich mieszkańców Palestyny jest niezwykle podobne. Genetycy doszli do wniosku, że ludzie żyjący w tych regionach mają wspólnych przodków, poprzez grupy ludzi stale zamieszkujących terytorium Palestyny. To bezpośrednio zaprzecza twierdzeniu, że niektórzy mieszkańcy, zwłaszcza żydowscy mieszkańcy Izraela, nie mają rodowych roszczeń do tej ziemi. Jednocześnie nie ma dowodów sugerujących, że współcześni Palestyńczycy są bezpośrednimi potomkami Kananejczyków lub Filistynów ze Starego Testamentu. Wielu Arabów jest potomkami Izmaela, ale ponieważ ziemia Kanaan została obiecana synom Jakuba, Arabowie nie mają biblijnych roszczeń do ziemi palestyńskiej.
Niezależnie od definicji i dokładnego pochodzenia, Palestyńczycy, podobnie jak wszyscy ludzie, ostatecznie pochodzą od tej samej pierwotnej matki i ojca (Rdz 3:20). Istoty ludzkie często zapominały o tym, konstruując linie kulturowe, geograficzne i polityczne. Wiele sporów o to, kto powinien, a kto nie powinien być nazywany Palestyńczykiem lub czy ma znaczenie, skąd pochodzi taka grupa, opiera się na podziałach, które zapominają o naszym wspólnym dziedzictwie.