settings icon
share icon
Запитання

Що таке вавилонський полон/вигнання?

Відповідь


Вавилонський полон або вигнання - це період в історії Ізраїлю, коли Євреї потрапили в полон до Вавилонського царя Навуходоносора II. Це важливий період Біблійної історії, оскільки як полон/вигнання, так і повернення і відновлення Єврейського народу були виконанням пророцтв Старого Завіту.

Бог використовував Вавилон як Своє знаряддя для суду над Ізраїлем за їхні гріхи ідолопоклонства та повстання проти Господа. Протягом цього періоду (607-586 рр. до РХ) Євреї кілька разів потрапляли у Вавилонський полон. З кожним наступним повстанням проти Вавилонського панування Навуходоносор вів свої війська проти Юдеї, поки вони не тримали в облозі Єрусалим більше року, вбиваючи багато людей і руйнуючи Єврейський храм, забираючи в полон багато тисяч Євреїв та залишаючи Єрусалим в руїнах.

Згідно з пророцтвом у Писанні, Єврейському народові буде дозволено повернутися до Єрусалиму після 70 років вигнання. Це пророцтво здійснилося в 537 році до РХ, і Перський Цар Кир дозволив Євреям повернутися до Ізраїлю і почати відбудову міста та храму. Повернення під проводом Ездри призвело до відродження Єврейського народу і відбудови храму.

За правління царя Навуходоносора II Вавилонська імперія поширилася на весь Близький Схід, і близько 607 р. до РХ юдейський цар Єгояким був змушений підкоритися, ставши васалом Навуходоносора (2 Царів 24:1). Саме в цей час Навуходоносор взяв у полон багатьох найкращих і найрозумніших юнаків з кожного міста Юдеї, в тому числі Даниїла, Хананію (Шадраха), Мішаеля (Мешаха) і Азарію (Абеднеґо). Після трьох років служіння Навуходоносорові Юдейський цар Єгояким повстав проти Вавилонського панування і знову звернувся за підтримкою до Єгипту. Відправивши свою армію на придушення повстання Юди, Навуходоносор сам покинув Вавилон у 598 р. до РХ, щоб розібратися з цією проблемою. Прибувши до Єрусалиму приблизно в березні 597 р. до РХ, Навуходоносор взяв Єрусалим в облогу, встановив контроль над містом, розграбував його і забрав у полон сина Єгоякима, Єгояхина, його сім'ю та майже все населення Юдеї, залишивши на волі лише найбідніших мешканців країни (2 Царів 24:8-16).

У той час Навуходоносор призначив царя Седекію своїм представником в Юдеї, але через дев'ять років, так і не засвоївши урок, Седекія востаннє повів Юдею на повстання проти Вавилону (2 Царів 24-25). Під впливом лжепророків та ігноруючи застереження Єремії, Седекія вирішив приєднатися до коаліції, яку формували Едом, Моав, Аммон та Фінікія для повстання проти Навуходоносора (Єремії 27:1-15). Це призвело до того, що Навуходоносор знову взяв в облогу Єрусалим. Єрусалим впав у липні 587 або 586 р. до РХ, а Седекія потрапив у полон до Вавилону після того, як побачив, як його сини були вбиті на його очах, а йому самому викололи очі (2 Царів 25). У цей час Єрусалим був сплюндрований, храм зруйнований, а всі будинки спалені. Більшість Єврейського народу було забрано в полон, але, знову ж таки, Навуходоносор залишив невелику частину бідняків, аби вони працювали хліборобами та виноградарями (2 Царів 25:12).

Книги 2 Хронік і 2 Царів описують більшу частину часу, що передував падінню Північного Царства та Юдеї. Вони також описують руйнування Єрусалиму Навуходоносором і початок Вавилонського полону. Єремія був одним із пророків у період, що передував падінню Єрусалиму та вигнанню, а Єзекіїль та Даниїл були написані, коли Євреї перебували у вигнанні. Ездра розповідає про повернення Євреїв, обіцяне Богом за 70 років до того через пророків Єремію та Ісаю. Книга Неємії також розповідає про повернення і відбудову Єрусалиму після закінчення вигнання.

Вавилонський полон мав один дуже важливий вплив на Ізраїльський народ, коли він повернувся на свою землю - він більше ніколи не буде зіпсований ідолопоклонством і фальшивими богами навколишніх народів. Відродження серед Євреїв відбулося після повернення Євреїв до Ізраїлю і відбудови храму. Ми бачимо ці розповіді в Книгах Ездри та Неємії, як народ знову повертається до Бога, який визволив їх від ворогів.

Так само, як Бог обіцяв через пророка Єремію, Бог судив Вавилонян за їхні гріхи, і Вавилонська імперія впала перед військами Персії в 539 р. до РХ, ще раз довівши правдивість Божих обітниць.

Сімдесятирічний період Вавилонського полону є важливою частиною історії Ізраїлю, і Християни повинні бути знайомі з нею. Як і багато інших подій Старого Завіту, ця історична розповідь демонструє Божу вірність Своєму народові, Його суд над гріхом і надійність Його обітниць.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке вавилонський полон/вигнання?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries