Запитання
Що таке «Християнська наука»?
Відповідь
Основоположницею «Християнської науки» є Мері Бейкер Едді (1821–1910), яка вперше запровадила нові ідеї про духовність і здоров’я. Будучи натхненною особистим досвідом зцілення в 1866 році, Едді провела кілька років у вивченні Біблії, молитвах і дослідженні різноманітних методів лікування. Наслідком стало створення системи зцілення під назвою «Християнська наука» 1879 року. Її книга «Наука та здоров’я в ключі Святого Письма» стала переломним моментом у розумінні розумово-тілесно-духовного зв’язку. Вона заснувала коледж, церкву, видавниче підприємство та впливову газету «Кріщен сайенс монітор» (Christian Science Monitor). Через її схожість з іншими групами багато хто вважає «Християнську науку» нехристиянським культом.
«Християнська наука» навчає, що Бог – Отець-Мати – повністю добрий і духовний, і все Його творіння, включаючи істинну природу кожної людини, є бездоганною духовною Божественною подобою. Оскільки Боже творіння – добро, то такі проблеми, як хвороба, смерть і гріх, не можуть бути частиною фундаментальної реальності. Швидше, це зло є результатом життя без Бога. Молитва є одним із головних способів наближення до Бога та зцілення людських недугів. Це суперечить Біблії, яка навчає, що людина народжується в гріху, успадкованому від падіння Адама, і що гріх відділяє нас від Бога. Без рятівної Божої благодаті через смерть Христа на хресті ми би ніколи не зцілилися від головної хвороби – гріха.
Замість того, щоб викладати, що Ісус зцілює наші духовні хвороби (див. Ісаї 53:5), послідовники «Християнської науки» розглядають служіння Ісуса як свою власну парадигму для зцілення, вважаючи, що воно є свідченням провідної ролі зцілення у спасінні. Вони моляться, щоб із кожним днем усе глибше розуміти реальність Бога та Божої любові, а також відчути й допомогти іншим усвідомити гармонізацію та цілющу дію цього розуміння.
Для більшості прихильників цієї теорії духовне зцілення є пріоритетом і, внаслідок цього, вони покладаються на силу молитви замість лікування. Державні органи час від часу критикують цей підхід, особливо в тих випадках, коли до медичного лікування не допускаються неповнолітні. Тим не менше, церковної політики, яка би нав’язувала своїм членам певні рішення щодо медичного підходу, не існує.
У «Християнській науці» немає служителів. Замість цього, Біблія та «Наука і здоров’я» виконують функції пастиря та проповідника. Біблійні уроки вивчаються щодня, а щонеділі читаються вголос двома обраними рядовими членами у кожній помісній громаді. Церкви «Християнської науки» також щотижня проводять збори, де члени громади діляться досвідами зцілення та відродження.
З усіх існуючих «християнських» культів, «Християнська наука» має найбільш обманливу назву. «Християнська наука» не є християнською і не базується на науці. Ця течія заперечує всі основні істини, на яких ґрунтується християнство. Фактично, «Християнська наука» суперечить науці та дотримується містичної духовності течії Нью-Ейдж як шляху до фізичного й духовного зцілення. «Християнську науку» слід відкидати як антихристиянський культ, яким вона і є.
English
Що таке «Християнська наука»?