settings icon
share icon
Запитання

Чи слід християнам накопичувати запаси продовольства, готуючись до можливої майбутньої катастрофи?

Відповідь


Звичайно, бувають випадки, коли є практичний сенс готуватися до майбутнього. Проте важливе наше ставлення до цього. Наш Господь Ісус чітко дав зрозуміти у Своїй Нагірній проповіді, що ми не маємо журитися про «завтрашній день», що наш Небесний Отець знає наші потреби до того, як ми навіть попросимо Його, і що Він подбає про нас (Матвія 6:25-34). Наша віра в Бога щодо наших майбутніх потреб має давати нам упевненість в Його забезпеченні, а також мотивувати допомагати нужденним.

Подивіться на чудовий приклад удови, що годувала Іллю (1 Царів 17:9-16), і на те, як Бог винагородив її за вірність. Водночас є й інші біблійні приклади, коли Господь конкретно радить планувати наперед. У Старому Завіті, на прикладі сновидіння фараона, ми бачимо, що Бог бажав, аби Йосиф порадив йому підготуватися до голоду заради порятунку людей (Буття 41:15-41). Прийнявши дану цю пораду, фараон не лише врятував свій народ, але й допоміг Йосифу та його родині, які були предками майбутнього Месії, Ісуса.

У Новому Завіті, посилаючи Своїх учнів попереду Себе, Христос велів їм не брати зі собою запасів (Луки 9:3; 10:1-4). А після їхнього повернення Він нагадав про те, як вони були забезпечені (Луки 22:35). Однак у наступному вірші Ісус скасовує Свою пораду і каже їм узяти зі собою гаманці, торби й мечі (Луки 22:36). Можливо, Він знав, що вони зіткнуться з протидією, з якою раніше не стикалися. Він володів мудрістю та передбаченням, яких бракувало учням, і давав різні вказівки в різних обставинах.

Із практичної точки зору, звичайно, готуватися до майбутнього – це правильно і розумно. Проте ми не маємо надмірно покладатися на ці приготування. Притча Ісуса про багатія, який хотів збудувати більші комори для свого врожаю, є прикладом поганого планування. Він покладався на свої статки для забезпечення власного прожитку та безпеки (Луки 12:16-21). У принципі, не було нічого поганого у будівництві більших комор. У чому його ставлення було неправильним, то це в тому, що він покладався на себе, не враховуючи роль Бога у своїх планах. Йому слід було бути вдячним Господу за збільшення врожаю та покладатися на Його мудрість у тому, як розпорядитися своїм багатством. Проте він цього не зробив, і його життя було відібране ще до того, як він зміг витратити або використати те, що накопичив.

Суть у тому, що нам слід шукати Божої мудрості щодо підготовки до майбутнього. Він обіцяє дати мудрість усім, хто про неї просить (Якова 1:5), і Він завжди виконує Свої обіцянки. Християни мають бути мудрими управителями того, що Господь передбачив, відкладаючи достатньо на основні потреби та вкладаючи свої фінанси, час і таланти в майбутню вічність, яка ніколи не зникне (Матвія 6:19-20). Готуючись до завтрашнього дня, думайте про вічність.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи слід християнам накопичувати запаси продовольства, готуючись до можливої майбутньої катастрофи?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries