Запитання
Що означає, що Біблія богонатхненною?
Відповідь
У 2 Тимофію 3:16 Павло стверджує: «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності». І хоча це – єдине місце в Біблії, де використовується грецьке слово «теопнеустос» (що означає «натхненне Богом, за допомогою Божого натхнення»), інші біблійні тексти підтримують думку про те, що Святе Письмо є богонатхненним.
Сила Господнього дихання пронизує всю Біблію. Бог вдихнув «дихання життя» в Адама (Буття 2:7), і Христос дихнув, сказавши: «Прийміть Духа Святого!» (Івана 20:22). У 2 Петра 1:21 ми читаємо, що «пророцтва ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим». Тут ідеться про те, що істини Біблії походять безпосередньо від Всевишнього, а не від людей, яких Він використовував для її написання.
Петро зазначає, що Павло пише «за даною йому мудрістю» Богом, і відповідальними за ігнорування цієї звістки є самі читачі (2 Петра 3:15-16). Павло ж говорить про це наступне: «що й говоримо не вивченими словами людської мудрости, але вивченими від Духа Святого, порівнюючи духовне до духовного» (1 Коринтянам 2:13). Віруючі Верії самі ретельно вивчали натхненне Боже Слово, аби перевірити надійність слів апостола: «…і Писання досліджували день у день, чи так воно є» (Дії 17:11).
Віра має ключове значення у сприйнятті людьми достовірності або цінності богонатхненного Слова. «А людина тілесна не приймає речей, що від Божого Духа, бо їй це глупота, і вона зрозуміти їх не може, бо вони розуміються тільки духовно» (1 Коринтянам 2:14). На відміну від цього, «духовна людина» – це та, що отримала дар віри (Ефесянам 2:8-9) для спасіння своєї душі. У посланні до Євреїв 11:1 сказано: «А віра – то підстава сподіваного, доказ небаченого». В Євангелії, відкритому Богом у Святому Письмі, міститься праведність, але ми набуваємо та підтримуємо її лише через віру. «А праведний житиме вірою» (Римлянам 1:17).
І хоча 2 Тимофію 3:16 може бути єдиним текстом, де фраза «Богом натхненне» використовується стосовно Божого Слова, вся Біблія сповнена схожих тверджень. Вона насправді містить Божі слова, які нагадують нам, що тільки в ній можна знайти Його істину та любов, які здатні керувати нами в усіх життєвих ситуаціях. Апостол Яків цілком міг мати на увазі природу Святого Письма (і багато іншого), проголошуючи: «Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни» (Якова 1:17).
English
Що означає, що Біблія богонатхненною?