settings icon
share icon
Запитання

Ісус перетворив воду на вино чи виноградний сік?

Відповідь


У другому розділі Євангелія від Івана описано, як Ісус здійснив чудо на весіллі в Кані Галілейській. На весіллі у господарів закінчилося вино. Мати Ісуса, Марія, просить Ісуса втрутитися, і Він неохоче це робить. Ісус наказує слугам принести шість глечиків, наповнених водою, а потім доручає слугам віддати їх наглядачеві святкування. Вода дивовижним чином перетворюється на вино, і наглядач заявляє, що це найкраще вино, яке він коли-небудь куштував. У цій розповіді Ісус здійснив вражаюче чудо, фактично змінивши молекулярний склад води, перетворивши її на вино. Суть цієї розповіді підсумована в Івана 2:11: "Такий початок чудес зробив Ісус у Кані Галилейській, виявивши славу Свою; і Його учні повірили в Нього" (УБТ). Зазвичай, однак, коли вивчають цей уривок, головним питанням стає другорядне питання. Ісус перетворив воду на вино (зброджене, алкогольне), чи на виноградний сік (безалкогольне)?

В цьому уривку грецьке слово "вино" перекладається як "oinos", що було звичайним грецьким словом для позначення вина, тобто напою, який перебродив. Грецьке слово, що позначає вино, яке створив Ісус, - те саме слово, що позначає вино, яке закінчилося на весільному бенкеті. Грецьке слово щодо вина, яке створив Ісус, також є тим самим словом, яке використовується в Посланні до Ефесян 5:18: "...не впивайтеся вином...". Очевидно, що сп'яніння від вживання вина вимагає присутності алкоголю. Все, від контексту весільного бенкету до використання “oinos” у грецькій літературі 1-го століття (у Новому Завіті та поза ним), свідчить на користь того, що вино, яке створив Ісус, було звичайним вином, що містить алкоголь. Просто немає жодних вагомих історичних, культурних, екзегетичних, контекстуальних чи лексичних підстав вважати, що це був виноградний сік.

Ті, хто виступає проти вживання алкоголю в будь-якій кількості, стверджують, що Ісус не перетворив би воду на вино, оскільки Він би пропагував вживання речовини, яка заплямована гріхом. У такому розумінні алкоголь сам по собі є гріховним, а споживання алкоголю в будь-якій кількості є гріхом. Однак це не біблійне розуміння. Деякі місця Святого Письма обговорюють алкоголь у позитивних термінах. В Еклезіаста 9:7 сказано: “пий у доброму настрої своє вино…”. Псалом 104:14-15 говорить, що Бог дає вино, "що веселить серце людини”. В Амоса 9:14 йдеться про вживання вина з власного виноградника як знак Божого благословення. Ісаї 55:1 заохочує: "Ідіть, купуйте без грошей і без оплати вино й молоко”. З цих та інших місць Святого Письма зрозуміло, що алкоголь сам по собі не є гріховним. Гріховним є зловживання алкоголем, пияцтво та/або залежність від нього (Ефесян 5:18; Приповістей 23:29-35; 1 Коринтян 6:12; 2 Петра 2:19). Тому для Ісуса не було б гріхом створити напій, який містив би алкоголь.

Другий, пов'язаний з цим аргумент полягає в тому, що, створюючи алкогольне вино, Ісус пропагував би пияцтво, яке Біблія чітко визначає як гріховний вчинок. Це не є вагомим аргументом. Чи заохочував Ісус обжерливість, коли примножував рибу і хліб, набагато більше, ніж було потрібно людям? Звичайно, ні. Створення речовини, якою можна зловживати, не робить людину відповідальною за те, що інша людина нерозумно вирішила нею зловживати. Ісус, створивши алкогольне вино, ні в якому разі не заохочував пияцтво.

Віра в те, що Ісус створив алкогольне вино, безумовно, більше узгоджується з контекстом і визначенням/вживанням “oinos”. Основні причини тлумачити його як виноградний сік – що алкоголь по своїй суті гріховний або що створення алкоголю заохочувало б пияцтво – є небіблійними і невірними. Просто немає жодної вагомої біблійної причини сприймати Івана 2 як щось інше, окрім того, що Ісус здійснив вражаюче чудо, перетворивши воду на справжнє вино. Чи є пияцтво гріхом? Безумовно! Чи гріховна залежність? Безумовно. Чи не порушив би Ісус, перетворивши воду на алкогольне вино, якимось чином Божі норми щодо вживання алкоголю? Абсолютно ні!

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Ісус перетворив воду на вино чи виноградний сік?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries