Запитання
Яким є вік Землі? Скільки Землі років: тисячі чи мільярди?
Відповідь
Згідно з Біблією, Адам – перша людина – був створений на шостий день існування планети Земля. У зв’язку з цим, ми можемо підрахувати вік Землі за хронологією людства. Припускаючи, що підрахунки Біблії правильні, можна стверджувати, що описані там шість днів творіння Землі відповідають буквальним 24-годинним добам, без будь-яких хронологічних прогалин.
На основі записаної у п’ятому та одинадцятому розділах книги Буття генеалогії Адама і всіх його нащадків аж до Авраама, що становлять єдину родову лінію, можна підрахувати вік нашої планети. Визначивши, де хронологічно перебував Авраам в історії, і врахувавши часові періоди, які описуються в Біблії, стає очевидним, що нашій Землі близько 6 тис. років, плюс/мінус кілька століть.
Отже, як щодо популярного припущення про те, що Землі близько 4,6 млрд. років, яке приймається більшістю вчених і вивчається у найбільш поважних світових інститутах? Цей вік був визначений двома основними методами: радіометричним і геологічним датуванням. Учені, що підтримують більш молодий вік (6 тис. років), настоюють на тому, що радіометричне датування не можна вважати достовірним через те, що воно базується на ряді неправильних припущень, а геологічне датування застосовує циркулярні умовиводи. Також, вони вказують на розвінчання міфів, пов’язаних із «древньою Землею», як наприклад, поширений хибний погляд про те, що на стратифікацію, скам’яніння, формування алмазів, вугілля, нафти, сталактитів, сталагмітів тощо потрібно дуже багато часу. Вчені, що підтримують теорію «молодої планети», надають свої докази замість спростованих ними аргументів опонентів. Вони визнають, що сьогодні перебувають у меншості, але переконані в тому, що з часом дедалі більше вчених переглядатимуть свої позиції щодо поширеного в сучасності припущення про «древню Землю».
У принципі, вік Землі не може бути точно визначений. Чи то 6 тис. років, чи 4,6 млрд. (а також усе, що між ними) – обидві ці теорії основані лише на здогадках. Люди, що дотримуються версії про 4,6 млрд. років, вірять у надійність радіометричного методу і в неможливість перешкоджанню природному розпаду радіоізотопів. Прихильники позиції про 6 тис. років вірять у правдивість Біблії і в те, що існують інші фактори, які пояснюють «видимий» вік Землі (який ми з легкістю можемо відслідкувати), такі як всесвітній потоп або створення Господом всесвіту, що «виглядає» древнім. Для прикладу можемо взяти Адама і Єву, яких Бог створив уже дорослими і повноцінними людьми. Якби лікареві довелося оглядати їх у день їхнього створення, він би, швидше всього, припустив, що їм, скажімо, років 20 від народження, хоча їм ще не було і дня. Як би не було, є чимало причин вірити Божому Слову більше, ніж атеїстичним промовам сучасних учених з еволюціоністським світоглядом.
English
Яким є вік Землі? Скільки Землі років: тисячі чи мільярди?