settings icon
share icon
Запитання

Чому ми закінчуємо молитви словом «амінь»?

Відповідь


Єврейське слово, перекладене як «амінь», буквально означає «воістину» або «нехай буде так». «Амінь» також зустрічається у грецькому Новому Завіті і має таке ж значення. Майже половина всіх випадків застосування цього слова у Старому Завіті міститься у книзі Повторення Закону. Люди щоразу відповідають на проголошувані Богом прокляття за різні гріхи. Після кожного з них промовляються слова: «А весь народ скаже: Амінь!» (Повторення Закону 27:15-26; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Це вказує на те, що люди схвалювали праведний вирок, винесений їхнім святим Богом, і відповідали: «Нехай буде так». Слово «амінь» свідчило про переконання слухачів, що почуте ними було правдивим, справедливим і беззаперечним.

Ще сім старозавітних текстів пов'язують «амінь» із прославленням. Це підтверджує фраза «І весь народ нехай скаже: Амінь! Хвала Господу!», що записана у 1 Хронік 16:36. В Неємії 5:13 і 8:6 народ Ізраїлю підтримує звеличення Бога Ездрою, висловлюючи Йому своє поклоніння та послух. Послух – це найбільший вияв хвали Господу, і коли ми кажемо «амінь» Його заповідям і твердженням, наша хвала стає солодкою музикою для Нього.

Усі новозавітні письменники використовують слово «амінь» наприкінці своїх послань. Апостол Іван використовує його в кінці свого Євангелія, трьох послань та книги Об'явлення, де воно зустрічається дев'ять разів. Щоразу це пов'язано зі звеличенням і прославленням Бога та стосується другого приходу й кінця віків. Павло вживає «амінь» щодо благословень, які він проголошує на церкви у своїх посланнях, як і Петро, Іван та Юда – у своїх. Цим вони кажуть: «Нехай Господь дійсно дасть вам ці благословення».

Промовляючи «амінь» на завершення своїх молитов, ми наслідуємо приклад апостолів, просячи Бога: «Нехай буде так, як ми молилися». Пам'ятаючи про зв'язок «амінь» із прославленням і послухом, усі молитви мають звершуватися згідно з волею Господа. Тоді, кажучи «амінь», ми можемо бути впевнені, що Він відповість: «Нехай буде так» і виконає наші прохання (Івана 14:13; 1 Івана 5:14).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чому ми закінчуємо молитви словом «амінь»?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries