settings icon
share icon
Запитання

Який ключ до застосування Біблії в нашому житті?

Відповідь


Застосування Біблії є обов'язком усіх християн. Якщо ми не будемо цього робити, то вона стане для нас лише звичайною книгою, непрактичною збіркою стародавніх рукописів. Ось чому Павло каже: «Чого ви від мене й навчилися, і прийняли, і чули та бачили, – робіть те! І Бог миру буде з вами!» (Филип'янам 4:9). Коли ми застосовуємо Біблію, то Сам Господь перебуває з нами.

Перший крок до застосування Божого Слова в нашому житті – це читання. Наша мета у читанні – пізнавати Господа і Його шляхи та розуміти Його цілі щодо цього світу і нас особисто. Читаючи Біблію, ми довідуємося про взаємодію Бога з людством протягом усієї історії, про Його план викуплення, обітниці й характер. Ми дізнаємося, яким має бути християнське життя. Знання про Бога, які ми отримуємо зі Святого Письма, слугують безцінною основою для застосування біблійних принципів у нашому житті.

Наша наступна мета – це те, що псалмоспівець називає «заховати» Боже Слово у своїх серцях: «Я в серці своїм заховав Твоє слово, щоб мені не грішити проти Тебе» (Псалом 118:11). Ми «ховаємо», або зберігаємо, Слово у своїх серцях за допомогою вивчення, запам'ятовування та роздумів над прочитаним. Ці чотири кроки – читання, вивчення, запам'ятовування і роздуми – дозволяють успішно застосовувати Святе Письмо в нашому житті.

Вивчення: воно, безумовно, включає читання, але читання – не те саме, що вивчення. Ми з молитвою приділяємо час і зосереджуємо увагу на здобутті глибоких знань про конкретну особу, предмет, тему, уривок або книгу Біблії. Існує безліч навчальних ресурсів, у тому числі біблійні коментарі й дослідження, що дозволяють нам «вживати страву» Божого Слова (Євреям 5:12-14). Ми можемо ознайомитися з цими ресурсами, потім обрати тему, уривок або книгу, що нас цікавлять, і поринути у вивчення.

Запам'ятовування: неможливо застосовувати те, що ми не можемо згадати. Якщо ми збираємося зберігати Слово у своєму серці, то нам слід спочатку помістити його туди за допомогою запам'ятовування. Воно формує в нас наче «криницю», з якої ми зможемо черпати постійно, особливо в ті часи, коли немає можливості читати Біблію. Так само, як ми зберігаємо кошти та інші земні речі для подальшого використання, так нам сказано робити й зі Словом: «І покладете ви ці слова Мої на свої серця та на свої душі» (Повторення Закону 11:18). Складайте список віршів, які вам подобаються, і протягом тижня намагайтесь їх запам'ятати.

Роздуми: письменник і філософ Едмунд Берк якось сказав: «Читати без роздумів – наче вживати їжу й не перетравлювати її». Ми не можемо дозволити собі «вживати» Боже Слово, не «перетравлюючи» його. У притчі про сіяча (Матвія 13:3-9; пор. з 18-23) Ісус розповідає, як той вийшов, аби засіяти своє поле, і побачив, що деякі з посіяних зерен – Слово Боже (Матвія 13:19) – «упали на ґрунт кам'янистий, де не мали багато землі, – і негайно посходили, бо земля неглибока була; а як сонце зійшло, – то зів'яли, і коріння не мавши, – посохли» (13:5-6). За допомогою цього прикладу Христос описує людину, в якій Слово посіяне, проте не вкорінене (13:20-21).

У Псалмі 1:1-2 говориться, що людина, яка роздумує над Божим Словом, є блаженною. Дональд Уїтні у своїй книзі «Духовне зростання у християнському житті» пише: «Дерево вашого духовного життя найкраще цвіте при роздумах, тому що вони допомагають вбирати "воду" Божого Слова (Ефесянам 5:26). Просте слухання або читання Біблії схоже на коротку зливу на суху землю. Незважаючи на кількість та силу дощу, більшість води просто стікає, і лише мала її частина всмоктується в землю. Роздуми розпушують ґрунт нашої душі й дозволяють воді Божого Слова просочуватися глибоко всередину. Результатом цього є надзвичайна родючість і духовне процвітання» (розділ 3).

Якщо ми бажаємо, щоб Слово «вкоренилося» в нашому житті, щоб ми приносили плоди, які до вподоби Богові (Матвія 13:23), нам слід роздумувати над тим, що ми читаємо й вивчаємо у Біблії. Розмірковуючи, ми можемо ставити собі наступні запитання:
1. Чого цей уривок навчає про Бога?
2. Чого він навчає про церкву?
3. Чого він навчає про світ?
4. Що цей уривок каже про мене? Про мої власні бажання й мотиви?
5. Чи вимагає цей уривок якихось дій від мене? Якщо так, то що я маю робити?
6. Що мені слід сповідувати та/або в чому покаятися?
7. Що з прочитаного допоможе мені зосередитися на Господі та прагнути до Його слави?

Застосування: міра нашого вивчення, запам'ятовування й роздумів над Божим Словом виявляється в тому, наскільки ми розуміємо його застосування у своєму житті. Проте розуміння того, як застосовується Слово, недостатньо – ми маємо застосовувати його практично (Якова 1:22). Під застосуванням мається на увазі дія, а дія у послуху – це останній крок до того, аби Боже Слово ожило в нашому житті. Застосування Святого Письма підсилює й поглиблює наше вивчення, а також загострює нашу проникливість, допомагаючи краще розрізняти добро і зло (Євреям 5:14).

На закінчення важливо зазначити, що ми не самотні у своїх спробах зрозуміти та застосовувати Боже Слово в нашому житті. Бог сповнив нас Своїм Духом (Івана 14:16-17), Який скеровує та провадить нас «до цілої правди» (Івана 16:13). Тому Павло навчає віруючих: «ходіть за духом» (Галатам 5:16), оскільки Він є реальним Помічником у час недолі (Псалом 45:2)! Дух незмінно веде нас до відповідності Божій волі, направляючи у всіх шляхах (Єзекіїля 36:26-28; Филип'янам 2:13). Хто краще навчить, як жити, дотримуючись усього, що написано в Біблії, як не Той, Хто надихав її написання, – Сам Святий Дух? Тож давайте виконаємо свій обов'язок, зберігаючи Слово у своїх серцях і підкоряючись Святому Духові.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Який ключ до застосування Біблії в нашому житті?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries