Запитання
Як переконатися в тому, що Біблія – не просто збірка міфів?
Відповідь
Те, що Бог є автором Біблії, не лише вирізняє її серед інших книг – вона є найунікальнішим скарбом на землі. Вона розкриває Божий вічний план викуплення грішного людства. Проте, незважаючи на те, що в усьому світі були поширені мільярди примірників цієї книги, багато людей продовжують сумніватися в її правдивості. Чи є Біблія збіркою міфів, чи ж істинним, натхненним Господнім Словом? Це питання має величезне значення для кожної людини, незалежно від того, усвідомлює вона це, чи ні.
Багато релігійних текстів стверджують, що передають божественне послання. Однак Біблія відрізняється тим, що Бог не залишив жодних сумнівів щодо того, що вона є Його Словом. Якщо хтось спробує чесно дослідити всі факти, то побачить Божий «підпис» на сторінках Біблії. Та ж Особа, що створила все, також дала нам цю Книгу.
На відміну від міфології, Біблія має історичну структуру. Її персонажі – реальні люди, що жили в місцях, які справді існували, під час історичних подій. У Біблії згадуються Навуходоносор, Санхерів, Кір, Ірод, Фелікс, Пілат і багато інших історичних особистостей. Її описи відповідають історії багатьох народів, включаючи єгипетську, хетську, перську, вавилонську та римську імперії. Біблійні події відбуваються в таких географічних місцях, як Ханаан, Сирія, Єгипет, Месопотамія тощо. Усі ці достовірні факти спростовують думку про те, що Біблія є просто збіркою міфів.
Біблія, на відміну від міфології, отримує численні підтвердження із таких наукових областей, як біологія, геологія, астрономія та археологія. За останні півтори століття, завдяки розвитку біблійної археології, були виявлені сотні тисяч артефактів. Лише один приклад: колись скептики використовували біблійні згадки про цивілізацію хетів як «доказ» того, що Біблія містить міфи. Згідно з науковими даними того часу, такий народ, як «хети», ніколи не існував. Проте 1876 року було здійснене перше із серії відкриттів, і зараз існування цієї древньої цивілізації добре задокументоване. Археологія продовжує підтверджувати історичність Святого Письма. Як зауважив д-р Генрі М. Моріс, «на сьогодні не існує жодної незаперечної археологічної знахідки, яка би доводила, що Біблія в якомусь місці помиляється».
На відміну від міфології, Біблія написана як історична книга. Лука написав своє Євангеліє як «оповість про справи, які стались між нами, як нам ті розповіли, хто спочатку були самовидцями». Далі він продовжує: «тому й я, все від першої хвилі докладно розвідавши, забажав описати за порядком ... щоб пізнав ти істоту науки, якої навчився» (Луки 1:1-4). Чи згадувалися чудеса у розповіді Луки? Так, неодноразово. Але це були чудеса, підтверджені очевидцями. Дві тисячі років по тому скептики можуть називати звістку Луки «міфом», проте їм потрібно це довести. Сама звістка – це ретельно вивчений історичний документ.
На відміну від міфології, Біблія містить вражаючу кількість виконаних пророцтв. Міфи не мають жодного відношення до пророцтв, водночас пророцтва складають третину Біблії. У понад 8300 віршах вона містить більш ніж 1800 передбачень щодо понад 700 об'єктів. Лише про Ісуса Христа у Старому Завіті міститься більше 300 пророцтв, багато з яких містять вражаючу конкретику. Дуже багато пророцтв уже справдились, і все відбулося так, як і було провіщено. Математична ймовірність того, що з такої кількості передбачень кожне справдиться, на світлові роки виходить за межі людських здібностей. Ці чудесні пророцтва могли здійснитися тільки з надприродною допомогою Того, Хто знає кінець від самого початку (Ісаї 46:9-10).
Біблія змінила незліченну кількість життів. Проте багато хто дозволяє формувати свою власну думку іншим людям, які ніколи серйозно не досліджували її. Кожен із нас має вивчити це для себе. «Випробуйте» Біблію. Дотримуйтесь її заповідей – і відчуєте на собі динамічну й перетворюючу силу цієї дивовижної Книги. Застосуйте її вчення про прощення – і переконайтеся, як це може виправити зруйновані стосунки. Використовуйте її принципи управління – та спостерігайте за поліпшенням фінансової ситуації. Слідуйте її вченню про віру – і відчуйте заспокійливу Божу присутність у своєму серці, навіть коли стикаєтеся з труднощами у житті. Біблія діє. Існують вагомі причини, чому християни в різних країнах світу щодня ризикують власним життям, аби донести оточуючим життєдайну істину цієї чудової Книги.
Зрештою, багато з тих, хто відкидає Бога та Його Слово, роблять це через гординю. Вони настільки поглинуті своїми особистими переконаннями, що відмовляються чесно зважувати докази. Визнання того, що Біблія є істиною, вимагало би від них серйозних роздумів про Бога та їхню відповідальність перед Ним. Це вимагало би також зміни способу життя. Пастор Ервін Лютцер сказав: «Річ у тім, що небагато людей тримають свій розум відкритим, особливо щодо релігії ... Тому перекручені доктрини й забобони з легкістю увіковічуються від покоління до покоління».
Мільйони людей помирають щороку, «поставивши» свої вічні душі на те, що Біблія невірна; сподіваючись, що вона є нічим іншим, ніж книгою міфів, і що Бога немає. Це ризикована гра і ставка в ній дуже висока. Ми закликаємо всіх читати Біблію з відкритою свідомістю; дозвольте їй промовляти самій за себе, і ви переконаєтеся, що Боже Слово – «то правда» (Івана 17:17).
English
Як переконатися в тому, що Біблія – не просто збірка міфів?