settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про кошмари?

Відповідь


Кошмарами називаються сни, що викликають сильну негативну емоційну реакцію, таку як страх або жах. Люди, що страждають від кошмарів, зазвичай прокидаються в стані стресу, аж до серйозних фізичних реакцій – прискореного пульсу, пітливості, нудоти – і часто не можуть знову заснути протягом деякого часу. Причини кошмарів різноманітні. Діти, через їхню активну уяву, схильні до кошмарів, іноді настільки сильних, що вони прокидаються з криком або плачем. Екстремальні випадки також називаються «нічними страхами». Викликати кошмари може вживання певних продуктів перед сном, як і перегляд фільмів жахів. Лягаючи спати у поганому настрої через життєві обставини або після сварки, ми також можемо переживати кошмари через продовження мозкової діяльності під час сну.

Немає сумнівів, що кошмари можуть надзвичайно непокоїти нас, але чи мають вони якесь духовне значення? У Біблії згадується про сни й видіння, і Бог іноді використовував стан сну, аби спілкуватися зі Своїми пророками та іншими людьми. Бог звертався до Авімелеха в Буття 20, застерігаючи його не торкатися дружини Авраама, Сарри. Інші згадки про сни включають драбину Якова (Буття 28); видіння Йосипа про те, що його брати служитимуть йому, через що він потрапив до єгипетського полону (Буття 37), а також його тлумачення снів фараона (Буття 40-41), завдяки чому він став другою за могутністю людиною в Єгипті. Господь або Його ангели приходили і до інших людей у Біблії, включаючи Соломона (1 Царів 3), Навуходоносора (Даниїла 2), Йосипа (Матвія 2) та дружину Пилата (Матвія 27). Але жоден із цих снів, за винятком, мабуть, дружини Пилата, можна насправді назвати кошмаром. Таким чином, очевидно, що зазвичай Бог не промовляє до людей через кошмари.

Дехто вважає, що сатана чи демони проникають до їхніх розумів під час кошмарів, але у Святому Письмі цьому підтверджень немає. Фактично, за винятком сну, який – як він стверджував – бачив Еліфаз, у Біблії немає випадків, щоб демонічні сили спілкувалися з людьми під час сну або через нічні кошмари. Найімовірніше, вони – це ніщо інше, ніж спосіб мозку боротися з нашими страхами та проблемами, оскільки він продовжує функціонувати під час циклів сну. Якщо християнин зазнає постійних, частих кошмарів, які переривають сон і регулярно викликають емоційне занепокоєння, то доречним буде звернутися за медичною допомогою. Але, як і завжди, молитва є нашою найпотужнішою зброєю проти будь-якого емоційного чи духовного розладу. Помолитися протягом п'ятнадцяти або двадцяти хвилин перед сном – найефективніший спосіб заспокоїти розум і серце та підготуватися до мирного сну. Як і у всьому, Бог дає мудрість тим, хто звертається до Нього по неї (Якова 1:5), і Він також пообіцяв Свій мир усім, хто його шукає. «Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі» (Филип'янам 4:6-7).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про кошмари?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries