Запитання
Що Біблія говорить про насильство?
Відповідь
Насильство визначається як «навмисне застосування фізичної сили або влади». На жаль, воно є частиною нашого повсякденного життя. Воно – в наших фільмах і телевізійних шоу, і ми живемо у світі, де влада часто встановлюється за допомогою насильства. Але для християн істина Божого Слова завжди перевершує шляхи світу. Отже, що ж Біблія говорить про насильство?
Перш за все, насильство в думках таке ж шкідливе, як і фізичне. У Левит 19:17 написано: «Не будеш ненавидіти брата свого в серці своєму. Конче вияви неправду свого ближнього, – і не понесеш гріха за нього». Коли ми знаємо, що хтось перебуває у гріху, чи буде виявом любові зберігати мовчання й накопичувати ненависть та обурення проти цієї людини? Бог вказує нам говорити щиро, а Ісус застерігає в Євангелії від Матвія 5:21-22, що гнів може призвести до Господнього покарання так же швидко, як і вбивство. Насильство в думках стосовно іншої людини Бог може обернути проти нас.
А як же бути з насильством на війні? Текст у Вихід 20:13 – «Не вбивай!» – перекладено неточно. Буквально він означає «не вбивай навмисно». Бог допускав праведні війни протягом усієї історії Свого народу. Від Авраама до Девори й Давида Божі люди як знаряддя Його праведного й святого суду провадили війни. У посланні Римлянам 13:1-4 говориться, що нам слід коритися державній владі і що вона має право підняти меч проти тих, хто чинить зло.
Насилля відбувається, проте ми маємо усвідомлювати різницю між священним судом над гріхом та своїми особистими «вендетами» проти тих, хто нам не подобається, що є неминучим наслідком гордоти (Псалом 73:6). І хоча чоловіки більше схильні до застосування насильства (навіть через те, що в багатьох культурах справжні чоловіки зображені такими, що ніколи не плачуть, завжди мають план і носять зброю), наймудріший чоловік усіх часів написав: «Не заздри насильникові, і ні однієї з доріг його не вибирай» (Приповісті 3:31). Молитва й терпіння завжди переможуть насильство та гнів.
English
Що Біблія говорить про насильство?