settings icon
share icon

Послання до Колосян

Автор: Апостол Павло був основним автором послання (1:13), хоча Тимофій також брав певну участь (1:1).

Дата написання: Це послання найімовірніше було написане між 58–62 рр. н.е.

Мета написання: Послання Колосянам є міні-курсом з етики, що стосується всіх сфер християнського життя. Павло переходить від індивідуального життя до дому та сім'ї, від роботи до того, як ми повинні ставитися до інших. Темою цієї книги є достатність нашого Господа Ісуса Христа для задоволення будь-яких наших потреб.

Ключові вірші: Колосянам 1:15–16: «Він – образ невидимого Бога, первородний усього творіння. У Ньому створене все, що на небі й на землі, – видиме й невидиме, – чи престоли, чи панування, чи начала, чи влади, – усе через Нього і для Нього створене» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Колосянам 2:8: «Стережіться, щоб ніхто вас не звів філософією і пустим обманом людських переказів, згідно з принципами світу, а не за Христом».

Колосянам 3:12–13: «Отже, зодягніться, як обрані Богом, святі й улюблені, у щире милосердя, доброту, покірність, лагідність, довготерпіння, вибачаючи і прощаючи одне одному, коли хто проти кого має якусь скаргу. Як Христос простив вам, так само й ви робіть».

Колосянам 4:5–6: «Поводьтеся мудро із зовнішніми, використовуючи час. Слово ваше нехай завжди буде ласкаве, приправлене сіллю, щоб ви знали, як вам належить кожному відповідати».

Коротке резюме: Послання до Колосян було написане з метою викрити єресь, що виникла в Колосах і ставила під загрозу існування місцевої церкви. Хоча ми не знаємо, що було сказано Павлові, цей лист є його відповіддю.

На підставі відповідей Павла ми можемо припустити, що питання стосувалося спотвореного погляду на Христа. (Його реальної та істинної людської натури й заперечення Його цілковитої божественності.) Павло також заперечує «єврейський» акцент на обрізанні та традиціях (2:8–11; 3:11). Згадана єресь, швидше за все, була єврейським гностицизмом або поєднанням єврейського аскетизму й грецької (стоїчної) філософії. Він виконав чудову роботу, вказуючи нам на достатність Христа.

Послання Колосянам містить доктринальні вказівки щодо божественності Христа та хибної філософії (1:15–2:23), а також практичну науку про християнську поведінку, дружбу й мовлення (3:1–4:18).

Зв'язки: Як і в усіх ранніх церквах, проблема єврейської законності в Колосах викликала значне занепокоєння Павла. Концепція про спасіння благодаттю, незалежно від справ, була настільки радикальною, що тим, хто не міг залишити закон Старого Завіту, було дуже важко її зрозуміти. Отже, «законники» постійно прагнули додати певні вимоги закону до цієї нової віри. Головною вимогою було обрізання, яке все ще практикується серед юдеїв. Павло протистояв цьому в посланні до Колосян 2:11–15, де заявив, що в обрізанні плоті вже не було необхідності, у зв'язку з приходом Христа. Постала необхідність обрізання (очищення) серця, а не тіла, що скасовувало урочисті старозавітні обряди (Повторення Закону 10:16; 30:6; Єремії 4:4; 9:26; Дії 7:51; Римлянам 2:29).

Практичне застосування: Хоча Павло торкався багатьох питань, основним застосуванням для нас сьогодні є цілковита та абсолютна достатність Христа в нашому житті, як для нашого спасіння, так і для освячення. Ми повинні знати й розуміти Євангеліє, щоб не бути введеними в оману різними виявами законності та єресі. Ми маємо бути пильними щодо будь-яких відхилень, які применшують значущість Христа як Господа та Спасителя. Слід уникати будь-якої «релігії», що намагається зрівнятися з істиною, використовуючи книги, яким надається рівний з Біблією авторитет, або яка поєднує в собі людські зусилля з божественними досягненнями в спасінні. Інші релігії не можуть бути поєднані чи додані до християнства. Христос дає нам абсолютні стандарти моральної поведінки. Християнство – це сім'я, спосіб життя та взаємини, а не релігія. Добрі справи, астрологія, окультизм і гороскопи не вказують нам на шляхи Господні. Лише Христос може це зробити. Його воля виявляється в Його Слові, Його любовному листі до нас, і ми маємо його знати!

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Послання до Колосян
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries