settings icon
share icon

Книга Ангея

Автор: Вістка Ангея до народу Божого стосувалася його пріоритетів. Він закликав до благоговіння та прославлення Бога через зведення храму, незважаючи на опір місцевого населення та уряду. Ангей закликав не впадати у відчай через те, що цей храм не буде прикрашений настільки ж пишно, як храм Соломона. Він умовляв людей звернути зі своїх гріховних шляхів і повірити у верховну владу Бога. Книга Ангея є нагадуванням про проблеми, з якими народ Божий стикався в той час, про непохитну віру людей в Бога, а також про те, як Він задовольняв їхні потреби.

Ключові вірші: Ангея 1:4: «Чи час вам будувати оздоблені стелі у ваших домах, а цей дім є спустошений?» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Ангея 1:5–6: «І тепер так говорить Господь Вседержитель: Налаштуйте ж ваші серця на ваші дороги! Ви посіяли багато, та принесли мало, ви їли, але не досита, ви пили, та не до оп'яніння, ви одяглися, та не зігрілися ними, і хто збирає винагороду, зібрав до дірявого мішка».

Ангея 2:9: «Тому великою буде слава цього дому, остання – більша, ніж перша! – говорить Господь Вседержитель. І в цьому місці Я дам мир, – говорить Господь Вседержитель, і мир душі в надбання для кожного, що будує, щоб підняти цей храм».

Коротке резюме: Чи перегляне Божий народ свої пріоритети, чи виявить мужність і чи буде діяти згідно з Божими обітницями? Бог намагався застерегти людей щодо необхідності слухатися Його слів. Він не тільки попереджав їх, але й дав обітниці через Свого слугу Ангея, щоб мотивувати їх слідувати за Ним. Через те, що Божий народ змінив свої пріоритети та перестав ставити Бога на перше місце, юдеї були відправлені у вавилонський полон. У відповідь на молитву Даниїла та виконуючи Свою обітницю, Бог направив Кира, перського царя, щоб дозволити полоненим євреям повернутися до Єрусалиму. Група євреїв повернулася на свою землю з великою радістю, поставивши Бога на перше місце у своєму житті та поклоняючись Йому, і почала відновлювати єрусалимський храм без допомоги місцевого населення Палестини. Їхня мужня віра зустріла опір з боку місцевих жителів, а також перського уряду.

Передвістя: Як і більшість книг малих пророків, книга Ангея закінчується обітницями щодо відновлення та благословення. В останньому вірші (2:23) Бог виразно використовує месіанський титул стосовно Зоровавеля: «Мій раб» (порівняйте з 2 Самуїла 3:18; 1 Царів 11:34; Ісаї 42:1–9; Єзекіїла 37:24, 25). Через Ангея Бог обіцяє поставити його як печать, що була символом честі та влади, як скіпетр царя, що використовувався для запечатування листів та указів. Зоровавель, як печать Бога, представляє рід Давида та відновлення месіанського родоводу, перерваного вигнанням. Він відновив царський рід Давида, що завершиться в Тисячолітньому царстві Христа. Зоровавель фігурує в родоводі Христа, як з боку Йосифа (Матвія 1:12), так і Марії (Луки 3:27).

Практичне застосування: Книга пророка Ангея звертає увагу на загальні проблеми, з якими більшість людей стикається навіть сьогодні. Ангей закликає нас: 1) переглянути свої пріоритети, аби переконатися, що ми не зацікавлені своїми власними задоволеннями більше, ніж виконанням Божої справи; 2) відмовитися від стану пригніченості, коли ми стикаємося з протистоянням або непередбаченими обставинами; 3) визнати наші невдачі та прагнути вести чисте життя перед Богом; 4) діяти мужньо заради Бога, тому що в нас є впевненість, що Він завжди перебуває з нами та повністю контролює наші життєві обставини; 5) віддати себе до рук Господа, знаючи, що Він щедро благословить нас, якщо ми вірно служитимемо Йому.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Книга Ангея
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries