settings icon
share icon

Книга Йони

Автор: Непокора та відродження є головними темами цієї книги. Досвід Йони в череві кита надав йому унікальну можливість отримати унікальне спасіння, тому що він розкаявся, перебуваючи в не менш унікальному притулку. Його непослух приводить не тільки до його особистого відродження, але й до покаяння Ніневії. Багато хто називає відродження, принесене Йоною Ніневії, одним із найвидатніших євангельських заходів усіх часів.

Ключові вірші: Йони 1:3: «І встав Йона, щоб від Господнього обличчя втекти до Тарсіса».

Йони 2:1: «І Господь наказав великому китові поглинути Йону. І Йона перебував у череві кита три дні й три ночі».

Йони 2:3: «І сказав: Я закричав у моїй печалі до мого Господа Бога, і Він мене вислухав! З утроби аду Ти почув мій крик, мій голос».

Йони 3:10: «І Бог побачив їхні діла, що вони відвернулися від їхніх поганих доріг, і Бог розкаявся за зло, яке сказав їм учинити, та не вчинив».

Коротке резюме: Страх і гординя змусили Йону тікати від Бога. Він не захотів іти до Ніневії, аби проповідувати покаяння місцевим жителям, як наказав Бог, бо вважав їх своїми ворогами і був переконаний, що Господь не виконає Своєї погрози знищити місто. Замість цього, він сів на корабель до Тарсіса, розташованого у протилежному напрямку. Незабаром лютий шторм змусив екіпаж кинути жереб і визначити, що проблема полягала в Йоні. Вони викинули його за борт, де його проковтнула велика риба. Перебуваючи в її череві три дні та три ночі, Йона розкаявся у своїх гріхах перед Господом і риба викинула його на берег (цікаво, чому він так довго вагався перш ніж покаятися). Йона потім здійснює 800-кілометрову поїздку до Ніневії й провадить місто до великого відродження. Але пророк незадоволений (чи навіть ображений), але не вдячний, коли Ніневія розкаюється. Проте він осягає науку, коли Бог використовує вітер, гарбуз і хробака, щоби показати Йоні, що Він милосердний.

Передвістя: Той факт, що Йона є прообразом Христа, очевидний із власних слів Ісуса. В Євангелії від Матвія 12:40–41 Ісус заявляє, що Він буде в могилі стільки ж часу, скільки Йона перебував у череві кита. Він також говорить, що ніневійці розкаялися, почувши проповідь Йони, а фарисеї та вчителі Закону, відкинувши Ісуса, не повірили Тому, Хто був набагато більше, ніж Йона. Так само, як Йона приніс Ніневії Божу істину про покаяння та спасіння, таку ж звістку приніс і Христос (Йони 2:9; Івана 14:6) – про спасіння лише завдяки Богові (Римлянам 11:36).

Практичне застосування: Ми не можемо втекти від Бога. Те, що Він хоче здійснити, використовуючи нас, – обов’язково збудеться, незважаючи на всі наші заперечення та зволікання. Ефесянам 2:10 нагадує нам, що Він має план щодо нас і спостерігає за тим, щоб ми виконували його. Наскільки би простіше було, якби ми, на відміну від Йони, корилися Господу без вагань!

Божа любов виявляється в Його доступності для всіх, незалежно від нашої репутації, національності чи раси. Євангеліє пропонується всім людям в усі часи. Наше завдання як християн полягає в тому, щоби бути засобом, за допомогою якого Бог промовляє до світу, та радіти спасінню інших. Бог бажає, щоб ми розділили цей досвід із Ним, не ревнуючи та не ображаючись через тих, хто приходить до Христа в «останню мить», або хто приходить за обставин, що відрізняються від наших.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Книга Йони
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries