settings icon
share icon

Книга Псалмів

Автор: У 73 випадках – у коротких вступах до псалмів – автором названо Давида. Особистість і характер Давида чітко проглядаються в багатьох із них. Хоча очевидно, що Давид написав багато окремих псалмів, він, безумовно, не є автором усієї книги. Два псалми (71 і 126) приписуються Соломонові, синові й наступникові Давида. Псалом 89 є молитвою, що приписується Мойсеєві. Інша група з 12 псалмів (49 і 72–82) належить родині Асафа. Сини Корея написали 11 псалмів (41, 43–48, 83–84, 86–87). Псалом 87 відноситься до Емана, в той час як 88-ий – до Етана. За винятком Соломона й Мойсея, всі ці додаткові автори були священиками та левітами, відповідальними за музичне служіння у святилищі під час царювання Давида. Щодо п’ятдесяти інших псалмів – ім’я їх авторів конкретно не згадується.

Дата написання: Ретельне дослідження питання авторства, а також тематики псалмів, показує, що вони охоплюють багато століть. Найдавніший псалом, імовірно, – молитва Мойсея (89), роздуми про тлінність людини в порівнянні з Божою вічністю. Наймолодший псалом, вірогідно, 136-й – пісня-плач, вочевидь написаний під час перебування євреїв у вавилонському полоні, приблизно з 586 до 538 рр. до н.е.

Очевидно, що 150 індивідуальних псалмів були написані безліччю різних людей протягом тисячолітньої історії Ізраїлю. Вони мали би бути скомпільовані та зібрані (в нинішньому вигляді) якимсь невідомим редактором невдовзі після полону, що закінчився близько 537 р. до н.е.

Мета написання: Псалми є найдовшою книгою в Біблії, вона складається зі 150 окремих псалмів. Вона також є однією з найбільш різнобарвних книг, оскільки в ній піднімаються такі питання, як Бог та Його творіння, війни, поклоніння, мудрість, гріх і зло, суд, справедливість і прихід Месії.

Ключові вірші: Псалом 18:2: «Небеса розповідають про Божу славу, а небозвід сповіщає про творіння Його рук» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Псалом 21:17–19: «Мене обступило багато псів, зборище злочинців оточило мене, вони пробили мої руки й ноги. Вони порахували всі мої кості, і вони придивлялися та спостерігали за мною. Розділили мій одяг між собою і за мій плащ кидали жереб».

Псалом 22:1: «Господь турбується про мене як пастир, – я ні в чому не матиму недостатку».

Псалом 28:1–2: «Принесіть Господу, Божі сини, … славу і честь! Віддайте Господу славу Його Імені, поклоніться Господу в Його святому дворі».

Псалом 50:12: «Створи в мені, Боже, чисте серце і віднови праведного духа в моєму нутрі».

Псалом 118:1–2: «Блаженні ті, які бездоганні в дорозі, котрі йдуть за Господнім законом. Блаженні ті, які зберігають Його свідчення, – усім серцем вони шукатимуть Його».

Коротке резюме: Книга Псалмів є збірником молитов, віршів і гімнів, які звертають думки тих, що поклоняються Богові, до хвали та покори. Частина цієї книги використовувалася як гімни в богослужіннях у стародавньому Ізраїлі. Про музичну спадщину книги свідчить її назва. Вона походить від грецького слова, яке означає «спів під акомпанемент музичних інструментів».

Передвістя: Надання Богом Спасителя для Свого народу є постійною темою книги Псалмів. Пророцтва щодо Месії містяться в численних псалмах. Псалом 2:1–12 зображує тріумф Месії та Царства. Псалом 16:8–11 віщує про Його смерть і воскресіння. Псалом 21 показує нам страждання Спасителя на хресті й дає докладні пророцтва про розп’яття, всі з яких сповнилися. Слава Месії та Його Нареченої вказана в Псалмі 44:6–7, в той час як псалми 71:6–17, 88:3–37, 109:1–7 і 131:12–18 зображують славу Його вселенського правління.

Практичне застосування: Одним із результатів наповнення Духом або словом Христа є спів. Книга Псалмів є «пісенником» ранньої церкви, який відображує нову істину в Христі.

Бог є Одним і тим же Господом в усіх псалмах. Але ми реагуємо на Нього по-різному, залежно від обставин нашого життя. Якому дивовижному Богові ми поклоняємося, каже псалмист, – тому, Який високо поза межами нашого людського розуміння, але й досить близько, аби доторкнутися до нас, і йде поруч із нами життєвим шляхом.

Ми можемо довірити всі свої почуття Богові, якими би вони не були, й можемо бути впевненими, що Він вислухає та зрозуміє їх. Псалмист навчає нас, що найглибшою молитвою є крик про допомогу, коли ми страждаємо під тягарем життєвих проблем.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Книга Псалмів
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries