settings icon
share icon
Запитання

Чи відповідає цесаціонізм Біблії?

Відповідь


На думку прихильників цесаціонізма, «чудесні дари» мов і зцілення припинилися – завершення століття апостолів привело до припинення чудес, пов’язаних з цією епохою. Більшість цесаціоністів вважає, що, хоча Бог, можливо, і до сьогоднішнього дня творить чудеса, Святий Дух більше не використовує окремих осіб для виконання чудесних ознак.

Біблія показує, що чудеса відбувалися в певний час з конкретною метою підтвердження нових одкровень від Бога. Мойсей отримав можливість творити чудеса для доказу автентичності свого служіння Богові перед фараоном (Вихід 4:1-8). Ілля отримав таку ж можливість для підтвердження свого служіння перед Ахавом (3 Царств 17:1; 18:24). Апостоли творили чудеса, щоб довести істинність свого служіння перед Ізраїлем (Дії 4:10, 16).

Служіння Ісуса було також відзначене чудесами, які апостол Іван називає «початком чудес» (Івана 2:11). Апостол повідомляє, що чудеса були доказом істинності служіння Ісуса.

Після воскресіння Ісуса, коли була заснована церква й писався Новий Завіт, апостоли демонстрували «знаки», такі як володіння іншими мовами й уміння зцілювати. «Тож мови є знаком не для вірних, а для невірних» (1 Коринтянам 14:22; Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства) – даний вірш прямо говорить, що цей дар ніколи не був призначений для збудування церкви.

Апостол Павло передбачив, що дар володіння мовами припиниться (1 Коринтянам 13:8). Нижче викладено шість доказів того, що це вже сталося:

1. Апостоли, яким було надано дар мов, були унікальним явищем в історії церкви. Як тільки мета їхнього служіння була досягнута, необхідність у підтверджуючих знаках відпала.

2. Дари чудес (або ознак) згадуються тільки в найбільш ранніх посланнях, наприклад, у 1 Коринтянам. Більш пізні, такі як послання до Ефесян і Римлян, містять докладні міркування про дари Духа, але дари чудес не згадуються, хоча в посланні до Римлян міститься згадка про дар пророцтва. Грецьке слово, перекладене як «пророцтво», означає «говорити наперед» і не обов’язково припускає передбачення майбутнього.

3. Дар мов був ознакою для невіруючого Ізраїлю про те, що Боже спасіння стало доступним для інших народів (див. 1 Коринтянам 14:21-22 та Ісаї 28:11-12).

4. Дар мов поступається дару пророцтва (проповіді). Віруючих збудовує проповідь Божого Слова, а не мова. Їм потрібно насамперед прагнути отримання дару пророцтва, а не володіння невідомими мовами (1 Коринтянам 14:1-3).

5. Історія демонструє, що дар мов насправді припинився. Він взагалі не згадується отцями пост-апостольської церкви. Інші автори, такі як Юстин Мученик, Ориген, Златоуст та Августин, вважали, що дар мов існував лише в найбільш ранні часи церкви.

6. Поточні спостереження також підтверджують припинення дару мов. Якби цей дар був усе ще доступним сьогодні, то місіонери не мали б жодної необхідності у відвідуванні мовних шкіл. Вони змогли би поїхати в будь-яку країну й вільно розмовляти будь-якою мовою, як і апостоли в книзі Дії, розділ 2. Що стосується чудесного дару зцілення, то ми бачимо у Святому Письмі, що зцілення було пов’язане зі служінням Ісуса й апостолів (Луки 9:1-2). Коли епоха апостолів дійшла кінця, то чудеса зцілення, як і володіння іншими мовами, стали виявлятися рідше. Апостол Павло, який підняв з мертвих Євтиха (Дії 20:9-12), не вилікував Епафродита (Филип’янам 2:25-27), Трохима (2 Тимофію 4:20), Тимофія (1 Тимофію 5:23) і навіть самого себе ( 2 Коринтянам 12:7-9). Причини «нездатності» Павла зцілювати можуть полягати в наступному: 1) дар зцілення ніколи не був призначений, щоб підтримувати здоров’я кожного християнина, а для підтвердження апостольського служіння і 2) авторитет апостолів був достатньо доведений, тому зникла необхідність у подальших чудесах.

Причини, вказані вище, є доказами цесаціонізму. Згідно з 1 Коринтянам 13:13-14:1, нам варто найбільше дбати «про любов», найвизначніший дар з усіх. Якщо ми бажаємо володіти дарами, то найкращим даром для нас має бути бажання звіщати Боже Слово усім для навчання.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи відповідає цесаціонізм Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries