settings icon
share icon
Запитання

Як слід вирішувати конфлікти в церкві?

Відповідь


У церкві існує багато сфер, де можуть виникнути конфлікти. Проте більшість із них, зазвичай, відноситься до однієї з трьох категорій: конфлікт через гріх серед віруючих, конфлікт із керівництвом і конфлікт між віруючими. Слід визнати, що багато питань можуть відноситися відразу до декількох категорій, згаданих вище.

Віруючі, що грішать, можуть стати причиною конфлікту в церкві, як це видно з 1 Коринтянам 5. Церква, яка закриває очі на гріх серед своїх членів, відкриває двері іншим проблемам. Вона не повинна судити невіруючих, але від неї очікується протистояння й виправлення віруючих, що не розкаялися в гріхах, описаних у 1 Коринтянам 5:11: «...хто називає себе братом, але є розпусником або користолюбцем, ідолопоклонником чи наклепником, п’яницею або грабіжником» (Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Такі люди не можуть залишатися членами церкви, поки вони не будуть готові покаятися. Євангеліє від Матвія 18:15-17 надає стислий опис процедури протистояння гріху та виправлення віруючого. Боротися з гріхом потрібно обережно, з лагідністю, маючи на меті виправлення (Галатам 6:1). Церкви, які з любов’ю виховують своїх членів, уникають багатьох конфліктів.

Іноді віруючі можуть бути незадоволеними діями або устроєм, встановленим керівниками церкви. Це демонструє інцидент, що відбувся на початку історії церкви (Дії 6:1-7). Декілька людей з церкви Єрусалима поскаржились апостолам, що певні керівники не дбають про них так, як слід. Ситуацію було виправлено, і церква продовжила своє зростання (Дії 6:7). Рання церква використовувала конфлікт як можливість для покращення служіння. Однак якщо церква немає чіткої процедури для вирішення таких питань, то люди, зазвичай, намагаються вирішити їх по-своєму. Члени церкви можуть почати радитися з іншими, поширювати плітки або навіть утворити групи «занепокоєних». Керівники церкви можуть уникнути цього, якщо будуть самовідданими й люблячими пастирями. Вони мають бути прикладом, а не панувати (1 Петра 5:1-3). Розчарованим членам церкви слід поважати її лідерів (Євреям 13:7, 17), не поспішати звинувачувати їх (1 Тимофію 5:19) і з любов’ю говорити правду їм, а не іншим людям (Ефесянам 4:15). У тих випадках, коли лідер не реагує на проблеми, людина має дотримуватися схеми, викладеної в Матвія 18:15-17, аби переконатися, що існує розуміння позиції кожної зі сторін.

Біблія попереджає, що люди в церкві можуть мати конфлікти і між собою. Певні конфлікти виникають через гординю та егоїзм (Якова 4:1-10). Інші – через провину, яка не була прощена (Матвія 18:15-35). Бог вказує нам прагнути миру (Римлянам 12:18; Колосянам 3:12-15). Відповідальність за пошуки способів запобігання конфліктам несе кожен віруючий. Ось деякі основні кроки на шляху вирішення конфліктних ситуацій:

1. Виробляти в собі певні риси – лагідність (Галатам 6:1), скромність (Якова 4:10), вміння прощати (Ефесянам 4:31-32) та слухати (Якова 1:19-20).

2. Тверезо оцінювати власну роль у конфлікті (Матвія 7:1-5), судячи спочатку себе, а не інших.

3. Піти до тієї людини, з якою виник конфлікт (а не до інших), аби висловити своє занепокоєння (Матвія 18:15). Це має робитися з любов’ю (Ефесянам 4:15), а не просто заради вираження невдоволення чи емоцій. Звинувачення, зазвичай, породжує захист. Тому слід зосередитися на самій проблемі, а не нападати на людину. Це дасть їй можливість краще зрозуміти ситуацію або попросити вибачення за образу.

4. Якщо з першої спроби не отримано бажаного результату, зверніться за допомогою до іншої людини, яка може допомогти як посередник (Матвія 18:16). Пам’ятайте, що ваша мета – не перемогти в суперечці, а примиритися з братом/сестрою у Христі. Отже, необхідно вибрати того, хто може допомогти вам вирішити конфлікт.

Конфлікти найкраще усуваються, коли люди смиренно в молитві зосереджуються на любові до інших з метою відновлення стосунків. Більшість конфліктів у церкві можливо вирішити, якщо дотримуватися біблійних принципів, викладених вище. Проте бувають випадки, коли може допомогти і порада ззовні.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як слід вирішувати конфлікти в церкві?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries