settings icon
share icon
Запитання

Як ми спілкуємося з Богом через молитву?

Відповідь


Аби зрозуміти природу Божого спілкування з нами та нашого – з Ним, слід почати з деяких ключових принципів. Перший принцип полягає в тому, що Бог говорить лише правду. Він ніколи не обманює. У книзі Йова 34:12 написано: «Думаєш, що Господь невідповідне чинить? Чи Вседержитель змішає суд?» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Другий принцип – Святе Письмо містить лише Божі слова. Грецьке слово «графі», перекладене як «писання», в Новому Завіті використовується щодо старозавітних писань 51 раз. Апостол Павло стверджує в 2 Тимофія 3:16, що ці слова буквально «натхненні Богом». Слово «графі» також конкретно стосується і Нового Завіту – Петро називає послання Павла «писанням» у 2 Петра 3:16, як і Павло (в 1 Тимофія 5:18), цитуючи слова Ісуса, які ми знаходимо в Луки 10:7, називає їх «писанням». Таким чином, визначивши, що книги Нового Завіту належать до особливої категорії «писань», ми можемо дійти висновку, що слова в 2 Тимофія 3:16 також відносяться до них, отже, вони володіють якостями, які Павло приписує «всьому писанню». Воно – натхненне Богом і всі його слова є словами самого Бога.

Чому ця інформація важлива в питанні про молитву? Визначивши, що Бог говорить лише правду, а Біблія містить лише Його слова, ми можемо дійти наступних двох логічних висновків щодо спілкування з Богом. По-перше, Біблія стверджує, що Бог чує людину (Псалом 16:6; 76:2; Ісаї 38:5), тому людина може розраховувати на те, що, підтримуючи належні стосунки з Богом і звертаючись до Нього, вона буде почутою. По-друге, оскільки Біблія є Словом Божим, людина може бути впевнена в тому, що, підтримуючи стосунки з Богом і читаючи Біблію, вона буквально почує слова Бога.

Належні стосунки з Богом, які необхідні для здорового спілкування між Ним і людиною, виражаються у трьох аспектах. Перший – це відмова від гріха, або покаяння. У книзі Псалмів 26:9, наприклад, міститься прохання Давида до Бога почути та не відвертатися від нього у гніві. З цього ми дізнаємося, що Бог відвертає Своє обличчя від людського гріха і що гріх перешкоджає спілкуванню між Богом і людиною. Інший приклад записаний у книзі пророка Ісаї 59:2, де він говорить людям: «Це ваші гріхи роблять розділення між вами і Богом, і через ваші гріхи Він відвернув від вас Своє обличчя, щоб не змилосердитися». Таким чином, якщо в нашому житті присутній невисповіданий гріх, він перешкоджатиме спілкуванню з Богом. Також важливим для спілкування є смиренне серце. Бог говорить наступне в Ісаї 66:2: «І на кого погляну, хіба не на впокореного, мовчазного і того, хто тремтить перед Моїми словами?». Третій момент – це праведне життя. Воно є перевагою відмови від гріха та особливим чином впливає на ефективність молитви. У посланні Якова 5:16 записано: «Бо має велику силу ревна молитва праведного».

Ми можемо звертатися до Бога вголос, подумки чи в письмовому вигляді. Ми можемо бути впевнені, що Він почує нас і що Святий Дух допоможе нам молитися про те, про що слід молитися. У Посланні до Римлян 8:26 записано: «Отак і Дух допомагає нам у наших немочах, адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається за нас невимовними зітханнями».

Щодо зворотного спілкування Бога з нами ми, у першу чергу, маємо шукати Його слова, адресовані нам, у Святому Письмі. Нам не слід чекати, що Бог завжди вкладатиме думки безпосередньо в наш розум, аби підштовхнути до певних дій чи рішень. Через людську схильність до самообману нерозумно вважати, що будь-яка думка, яка виникає у нашому розумі, походить від Бога. Іноді Бог не відповідає нам безпосередньо в Біблії щодо конкретних питань у нашому житті, і в таких випадках це може спокушувати нас шукати відкриття поза Біблією. Тим не менше, щоб не вкладати свої слова в Божественні уста та не відкривати себе для обману, – найрозумніше буде шукати відповіді, звертаючись до біблійних принципів, уже наданих нам Господом.

Також слід старанно молитися про мудрість у висновках, які ми робимо, адже Бог обіцяв дати мудрість тим, хто її попросить: «Якщо комусь із вас бракує мудрості, нехай просить у Бога, Який дає всім щедро і не докоряє, тож буде йому дано» (Якова 1:5). Яким чином ми спілкуємося з Богом через молитву? Молитва – це розмова нашого серця з Небесним Отцем, а у відповідь Бог промовляє до нас через Своє Слово, ведучи нас Святим Духом. English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як ми спілкуємося з Богом через молитву?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries