Запитання
Яким буде вічний стан віруючих?
Відповідь
Вивчення «вічного стану» справедливо вважається складовою глибшого дослідження – есхатології, або вчення про останні часи. Насамперед слід визнати, що єдиним вірним свідченням щодо цього питання є Біблія; жодна інша «священна книга» або філософія не є достовірнішою чи інформативнішою за Боже Слово.
Грецьке слово, що найчастіше перекладається в Біблії як «вічний», – «aionos». Фактично, воно означає відсутність початку та кінця відносно часу; або наявність початку, але відсутність кінця. Точне значення завжди визначається контекстом. Коли це слово поєднується із «життям» (грецькою «zoі»), воно означає не лише життя без кінця, але й певну його якість, яка відрізняється від простого біологічного існування.
Ми знаємо, що всі віруючі отримають нові тіла при воскресінні (1 Коринтянам 15:42). Отже, ми не існуватимемо як безтілесні духи, а матимемо прославлене єство, спеціально створене для існування у вічному стані.
Біблія розкриває небагато подробиць про те, на що буде схожий цей стан. У ній сказано, що Бог створить нове небо й нову землю, і новий Єрусалим зійде від Нього на нову землю (Об'явлення 21:1-2). Це нове творіння – «Божа оселя з людьми; і Він поселиться з ними, і вони будуть Його народом, і сам Бог буде з ними – їхній Бог» (Об'явлення 21:3; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). «…І так завжди будемо з Господом» (1 Солунянам 4:17).
Наше існування у вічному стані кардинально відрізнятиметься від того, до чого ми звикли зараз: «І більше не буде смерті, ні страждань, ні голосіння, ні болю, – вже більше не буде, тому що перше минулося» (Об'явлення 21:4). Прокляття, яке прийшло з гріхом, уже ніколи не пануватиме над нами (Об'явлення 22:3). Ми навряд чи можемо уявити собі світ без болю і смутку, проте Господь обіцяє саме це – реальність за межами уяви. «Але, як написано: Чого око не бачило й вухо не чуло і що на серце людині не приходило, – те приготував Бог тим, які люблять Його!» (1 Коринтянам 2:9; пор. з Ісаї 64:4).
Також наше існування у вічному стані не буде затьмарене негативними спогадами про колишню землю. Радість зітре всі страждання: «Тому що Я створю нове небо і нову землю, а все колишнє не згадуватиметься, і не спаде на думку» (Ісаї 65:17).
Вічний стан включає служіння Господу (Об'явлення 22:3), спілкування з Ним віч-на-віч (Об'явлення 22:4) й абсолютно здорове життя (Об'явлення 22:2). У 2 Петра 3:13 сказано, що на нових небесах і новій землі мешкатиме праведність. Гріх не кидатиме жодної тіні в цьому Царстві.
Від самого початку творіння Бог планував привести Своїх викуплених у це місце досконалості та слави (Римлянам 8:30; Филип'янам 1:6). Уже не буде гріха, не буде прокляття, не буде смерті, не буде розлуки – все завдяки жертві Ісуса на хресті. У вічному стані досконалий план Господа буде виконаний, і людство досягне своєї головної мети – «прославляти Бога й насолоджуватися Ним вічно» (Вестмінстерський короткий катехізис).
English
Яким буде вічний стан віруючих?