settings icon
share icon
Запитання

Чи є зцілення вірою реальним? Чи використовує зцілення вірою ту ж силу, що й Ісус?

Відповідь


Немає жодних сумнівів у тому, що Бог має силу зцілити будь-кого у будь-який час. Питання полягає в тому, чи робить Він це через так званих «цілителів вірою». Вони зазвичай переконують свою аудиторію в тому, що Бог бажає, щоб вони благоденствували, і що завдяки нашій вірі – та, зазвичай, пожертвам – Бог винагородить нас, зцілюючи силою Ісуса.

Порівнюючи служіння зцілення Господа Ісуса з діяльністю сучасних цілителів вірою, ми можемо визначити, чи мають їхні заяви підтвердження у Святому Письмі. Якщо, як стверджується, вони зціляють тією ж силою і таким же чином, що й Ісус, то ми мали би побачити помітну схожість між цими зціленнями. Однак усе навпаки. В Євангелії від Марка 1:29-34 міститься опис лише одного дня служіння зцілення Ісуса. Його сила зцілювати – та застосовувати різні види чудес – була доказом того, що Він мав владу як над фізичними, так і духовними наслідками прокляття гріха. Він зціляв людей, що страждали від фізичних захворювань і травм, навіть воскрешав із мертвих, Він виганяв бісів із тих, хто був ними одержимий. Лише Бог може спасти нас від наслідків гріхопадіння людини – недугів та смерті, і за допомогою Своїх чудес Ісус довів Свою божественність.

Дещо у служінні зцілення Ісуса не притаманне сучасним цілителям вірою. По-перше, Він зціляв миттєво. Теща Петра (Марка 1:31), слуга сотника (Матвія 8:13), донька Яіра (Марка 5:41-42) та паралізований (Луки 5:24-25) – усі вони зцілилися відразу. Їм не треба було йти додому та чекати одужання, як радить багато цілителів. По-друге, Ісус зціляв повністю. Теща Петра стала цілковито дієздатною після зцілення від хвороби – настільки серйозної, що вона була прикута до ліжка. Коли Ісус зцілив її, вона відразу ж піднялася та приготувала їжу для всіх, хто був у домі. Сліпі жебраки з Матвія 20:34 миттєво стали зрячими. По-третє, Ісус зціляв усіх (Матвія 4:24; Луки 4:40). Учні не «просівали» людей перед тим, як відправляти до Ісуса для зцілення, як це практикується цілителями вірою сьогодні. Не було черг для запису на зцілення. Ісус зціляв постійно і в багатьох місцях, а не в студії з повністю контрольованим оточенням.

По-четверте, Ісус зціляв фактичні органічні захворювання, а не симптоми, як роблять ці цілителі. Ісус ніколи не зціляв від мігрені або болі у спині. Він зціляв від прокази, сліпоти й паралічу – це були чудеса, які можна було перевірити. І, нарешті, Ісус зцілив від найбільшої хвороби – смерті. Він вивів Лазаря, який перебував у могилі чотири дні. Жоден цілитель вірою не зможе цього повторити. Крім того, для Його зцілення віра не вимагалась як попередня умова. Насправді більшість із тих, кого Він зціляв, були невіруючими.

Завжди були фальшиві цілителі, що наживаються на стражданнях і розпачу. Таке поводження є найгіршим видом богохульства, тому що багато нещасних, чиї гроші були витрачені на неправдиві обіцянки, відкидають Христа, вважаючи, що Він не зробив того, що обіцяв цілитель вірою. Чому, якщо ці люди мають таку владу, вони не ходять коридорами лікарень, зцілюючи всіх хворих? Чому вони не йдуть у клініки і не лікують ВІЛ-інфікованих? Вони цього не роблять, тому що не можуть. Вони не володіють силою зцілення, якою володів Ісус.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи є зцілення вірою реальним? Чи використовує зцілення вірою ту ж силу, що й Ісус?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries